Lietuvos gyventojų nuomonė apie lietuvių kalbos mokymą vidurinėse mokyklose

Kodėl taip manote?

  1. reikia patikrinti ar zmogus moka naudotis kalba zodziu ir komunikuoti su kitais zmonemis
  2. egzaminas, iskaita tai vienintele priezastis del kurios paaugliai mokosi. tik vieliau suprasta kam tai reikalinga
  3. Realiame gyvenime būtent kalbant labiausiai naudojama kalba, žmogus gali rašyti netaisyklingai bet vis vien turėti darbą
  4. Tai parodo ar mokiniai išmoko taisyklingai kalbėti lietuviškai
  5. Kalbėti tenka dažniau negu rašyti
  6. Nes viešasis kalbėjimas padeda būti drąsesniam ir atsikratyti baimės, kalbėti viešai
  7. Ruošimasis įskaitai žodžiu padeda lavinti lietuvių šnekamosios kalbos įgūdžius
  8. nes dauguma mokinių nemoka išdėstyti nuosekliai savo minčių
  9. Nes dažnai lietuvių kalbos įskaita objektyviai neparodo mokinių gebėjimų. Neretai mokiniai tiesiog nuperka kalbą ir ją iškala, o tai negali atvaizduoti to, ką mokinys išmoko per 12 metų.
  10. Nes reikia praktikuotis kaip teisingai paruosti kalba.