Lietuvos gyventojų nuomonė apie lietuvių kalbos mokymą vidurinėse mokyklose
Kodėl taip manote?
reikia patikrinti ar zmogus moka naudotis kalba zodziu ir komunikuoti su kitais zmonemis
egzaminas, iskaita tai vienintele priezastis del kurios paaugliai mokosi. tik vieliau suprasta kam tai reikalinga
Realiame gyvenime būtent kalbant labiausiai naudojama kalba, žmogus gali rašyti netaisyklingai bet vis vien turėti darbą
Tai parodo ar mokiniai išmoko taisyklingai kalbėti lietuviškai
Kalbėti tenka dažniau negu rašyti
Nes viešasis kalbėjimas padeda būti drąsesniam ir atsikratyti baimės, kalbėti viešai
Ruošimasis įskaitai žodžiu padeda lavinti lietuvių šnekamosios kalbos įgūdžius
nes dauguma mokinių nemoka išdėstyti nuosekliai savo minčių
Nes dažnai lietuvių kalbos įskaita objektyviai neparodo mokinių gebėjimų. Neretai mokiniai tiesiog nuperka kalbą ir ją iškala, o tai negali atvaizduoti to, ką mokinys išmoko per 12 metų.
Nes reikia praktikuotis kaip teisingai paruosti kalba.