Lietuvos gyventojų nuomonė apie lietuvių kalbos mokymą vidurinėse mokyklose

Kodėl taip manote?

  1. Tik per įskaitą žodžiu galima pamatyti, kaip žmogus bendrauja su kitais, kaip palaiko pokalbį.
  2. kai kurie turi gebėjimą kurti, improvizuoti, kalbėti. Kiti to nemoka ir jiems tai nepatinka. Manau, juos versti ,,kalti" tekstą ir jį kalbėti ( ir dar gerai pakalbėti!) neprotinga. Vis tiek ta įskaita naudos neduoda, juolab, dauguma kalbėjimus perka, o svarbiausia, retorika nedėstoma mokykloje, tad iš kur tokiam metafizikui išmokt jos pagrindų? O dar vertinimas koks.. Mokytojai patys nėra 100% tikri, kad taisyklingai kirčiuoja ar ,,stilingai" kalba, o to reikalauja iš mokinio.
  3. Kad zmogus teisingai kirciuotu zodzius
  4. -
  5. Nes iš jo daugiau streso nei naudos, vienas egzaminas kalbėti neišmokys.
  6. Nes tai yra vienkartinis dalykas, kuris realios naudos neduoda, žmonės išmokdami tekstą mintinai, savo retorinių įgūdžių nelavina