Kodėl taip manote?
- Tik per įskaitą žodžiu galima pamatyti, kaip žmogus bendrauja su kitais, kaip palaiko pokalbį.
- kai kurie turi gebėjimą kurti, improvizuoti, kalbėti. Kiti to nemoka ir jiems tai nepatinka. Manau, juos versti ,,kalti" tekstą ir jį kalbėti ( ir dar gerai pakalbėti!) neprotinga. Vis tiek ta įskaita naudos neduoda, juolab, dauguma kalbėjimus perka, o svarbiausia, retorika nedėstoma mokykloje, tad iš kur tokiam metafizikui išmokt jos pagrindų? O dar vertinimas koks.. Mokytojai patys nėra 100% tikri, kad taisyklingai kirčiuoja ar ,,stilingai" kalba, o to reikalauja iš mokinio.
- Kad zmogus teisingai kirciuotu zodzius
- -
- Nes iš jo daugiau streso nei naudos, vienas egzaminas kalbėti neišmokys.
- Nes tai yra vienkartinis dalykas, kuris realios naudos neduoda, žmonės išmokdami tekstą mintinai, savo retorinių įgūdžių nelavina