Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.
13. Kaip atrodo jums, ar improvizuoti lengviau yra grupėmis ar vienam? kodėl?
Skirtingai. Priklauso nuo asmenybės ir situacijos.
Tiesą pasakius nežinau. Abu variantai turi ir pliusų ir minusų. Improvizuodamas individualiai gali daugiau muzikuoti, nes dariniesi tik prie skambančios melodijos ar ritmo. Improvizuojant grupėje derintis reikia prie visų grupės narių. Tačiau improvizuojant grupėje galima pajausti bendrumą, bendravimo muzika malonumą.
Grupėmis. Taip vaikai jaučiasi saugiau, greičiau įsidrąsina.
Jei puikiai valdai instrumentą, pavyzdžiui fortepijoną ar pianiną, tai manau, kad vienam. Grupėje tai sudėtingiau, nes turi derintis prie kitų ir vis tiek turi būti kažkokia bendra vizija, susitarimas kada kas ką groja, labai svarbu tuomet vienas kitam girdėti, jausti.
Mano manymu, žinoma lengviau yra vienam, nes tu atsakingas esi tik už savo veiksmus.
Lengviau grupemis, nes tada kyla daugiau ideju ir jas galima lengviau realizuoti.
Manau, kad lengviau vienam. Nes improvozuojant grupėse reikia derintis vienas prie kito.
Manau ir taip ir taip, reikia pačiam mokytojui būti lanksčiam ir viskas pavyks.