Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.
13. Kaip atrodo jums, ar improvizuoti lengviau yra grupėmis ar vienam? kodėl?
Žinoma vienam. Nes kai improvizuoji grupėje, reikia derintis prie kito asmens
Grupėmis. Visų pirma, daugiau žmonių, daugiau minčių. Pavyzdžiui, grupėje plojant skirtingus ritmus galima sukurti puikią improvizaciją labai paprastai, na, o vienam reikia įdėti daug daugiau pastangų, kad improvizacija gautųsi įdomi.
Grupem
Man lengviau improvizuoti vienam, nes susitelkia į tai ką noriu pasakyti ir nereikia taikytis pilrie kitų. Kitu improvizacijos gali išmušti iš bendros temos, arba jei jos nėra sunku padaryti, kad grupinė improvizacija netaptų atskirų garsų košę be jokios temos tarpusavyje.
Vienam, nes nereikia derintis prie kitų.
Grupėmis, nes tada drąsiau
Vienam, todėl, nes kai improvizuoji, šalia esantys žmonės gali blaškyti tavo susitelkimus.
Lengviau vienam, nes dažnai save ribojam bijodami kaip kiti reaguos į mūsų judėsius, balsą itt.
Priklauso nuo aplinkybių ir sunku pamatuoti.
Ir taip, ir taip. Priklauso nuo pasirengimo lygio, savijautos, bendraminčių.