Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.
13. Kaip atrodo jums, ar improvizuoti lengviau yra grupėmis ar vienam? kodėl?
Priklauso nuo zmogaus. Intravertai, drovus zmones, nepasitikintys savimi galbut rinktusi improvizuoti vieni. Ekstarvertai, norinintys kazka pasakyti, smalsus, geroje aplinkoje esantys zmones mielai improvizuotu kartu. Taigi, tai lemia aplinka, asmenybes tipas, nuotaika, saves vertininmas, mokytojo asmenybe, pati veikla...
Jjjj
ikimokykliniame amžiuje grupėmis, nes jie dar nelabai geba save išreikšti drąsiai, kūrybiškai, todėl dažnai kartoja draugus, tik vienas kitas būna savarankiškas ar autentiškas.
Vienam, nes taip geriau atsiskleidžia vaikas kaip asmenybė
Grupėmis, jei su ja susiduri pirmus kartus.
Lengviau vienam,grupese vaikai jau tik mėgdžioja vieni kitus.
Grupėmis . Pamokoje po vieną vaiką nelengva išklausyti. Dėl laiko stokos.
Improvizuoti grupėje yra sunkiau, ypač jei tai siejama ritmikos ar instrumentinė improvizacija kartu. Žmogus kuris kuria tokia improvizacija turi gerai žinoti kaip improvizacija panaudoti. Kaip ją atlikti, ką tūrėtų daryti atlikėjai.
Vienam lengviau, grupėje įdomiau
Priklauso nuo asmeybės, intravertas ar ekstravertas.