8. Mokslininkai prognozuoja, kad pasaulis su viruso pandemijomis gali susidurti dar ne kartą. Ar virtualus mokymasis gali tapti mūsų neišvengiama ateitimi? Kokias pamokas turėtume išmokti besiruošdami ateinančioms krizėms?
Taip gali nutikti. Nuolatinis virtualus mokymasis manyčiau, kad nėra gerai. Išnyksta ,,gyvas" bendravimas. Mokytojai pamokas išmoko, dabar jas tobulina.
Visada yra kur tobulėti, ko išmokti, kam pasiruošti. Baisu, kad tai gali tapti ateitimi...Žinoma, reikėtų būti labiau pasiruošus tokiems netikėtiems iššūkiams...
Tai yra kompleksinis mokytojų, tėvų ir mokinių darbas. Kol mokiniai neprisims atsakomybės už tai, kad mokslas reikalingas jiems, o ne tėvams; kol tėvais nesuvoks, kad mokymosi procese mokytojas yra tik pagalbininkas jų (nemotyvuotam mokytis) vaikui, tol pedagogo darbas ypač virtualioje aplinkoje bus nepakenčiamas.
Kaip bendrauti, kaip rengti užduotis, kaip sukurti atgalinį ryšį, kaip organizuoti pamokas online
Visų pamokų neįmanoma išmokti. Manau virtualus mokymasis gali būti tik laikinas, ypatingai žemesniųjų klasių mokiniams ar mokiniams iš socialinės rizikos šeimų. Kas gali užtikrinti jų ne tik ugdymąsi, bet ir ar jie kasdien pavalgę ir pan
Geriau įvaldyti kažkurią vieną patikimą platformą.
Savarankiškesnio mokymosi, mokėjimo susirasti informaciją pačiam, bei ja dalintis
Nesinori to tikėtis, bet tai tikrai įmanoma. Kad ir kaip bebūtų manau kad Lietuva gan gerai susitvarkė su šito viruso protrūkiu, iš problemų galiu prisiminti tiktais agresyvų "fake info" (pvz. 5G) plitimą, ir kad daugelyje mokymosi įstaigų trūksta lyderiavimo ir kaip aš sakau "decisive action".
Žinoma, kad gali. Juk pasaulis vis labiau modernėja, atsiranda vis daugiau technologijų. Gal nereiks net ir pandemijos, kad mokymasis nuolat būtų nuotolinis:) Tik, deja, lieka vis mažiau žmogiškumo. Besiruošdami krizėms, turime suvokti, jog švietimas yra svarbiausias etapas kiekvienam žmogui, jei norime, kad ateityje mažėtų socialinė atskirtis. Turime suprasti, jog būtent į švietimo sritį reikia investuoti daugiausia. Tik išsilavinę žmonės galės kurti valstybę.
Virtualus mokymasis gali tapti neišvengiama mūsų ateitimi, tačiau nebūtinai dėl pandemijų. Mokiniai turi suprasti, kad mokosi tik dėl savęs ir kad elgdamiesi nesąžiningai jie kenkia tik sau. Žmonės taip pat turi išmokti gerai planuoti savo laiką ir sutelkti dėmesį į vieną darbą.