Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.

7. Ar svarbu muzikos mokytojui mokėti improvizuoti? Kodėl?

  1. Svarbu. Pamoka bet kokiu atveju yra maza improvizacija, nes kiekviena diena atnesa mums naujas aplinkybes. Mokejimas "cia ir dabar" parodyti savo galias, pakelia mokytojo verte. Be to, mokiniai laisviau jauciasi, nes nebijantis improvizuoti mokytojas, nebijo suklysti, nebijo platesniu diskusiju, turi ka pasakyti, moka pademonstruoti savo asmenybe, gali pamoka padaryti idomesne, didinti mokiniu muzikinos mokymosi motyvacija. Mokytojas, mokantis ne vien rodyti ismoktas zinias ir pasiruostas veiklas, o gebantis analizuoti, buti kurybiskas, spontaniskas gali tapti autoritetu ir taip sudominti vaikus savo dalyku.
  2. Jjjj
  3. Svarbu mokėti todėl, kad jei vaikui kils spontaniška mintis, įdėja, veiksmas mokytojas turi įsijungti, palaikyti ir plėtoti jo improvizaciją.
  4. Svarbu, toks mokytojas yra įdomus vaikams, kiekvieną kartą vaikai gali patirti naują, dar negirdėtą muzikinį džiaugsmą.
  5. Manau, kad tai privalumas, bet ne būtinybė. Privalumas dėl to, kad tiesiogiai galima parodyti vaikams improvizacijos galimybes.
  6. Tai mokytojo privalumas.
  7. Svarbu. Juk ne visada tobulai pamokai pasiruoši. Turi medžiagą ir improvizuoji. Kad improvizuoti reikia žinių. Daaaaaug.
  8. Manau, kad svarbu. Mokniai turi susipažinti su įvariomis muzikos rūšimis. Ir improvizacija viena iš jų. O Mokytojas mokėdamas improvizuoti, gali keisti pamokos eiga, kai tarkim tam tikos dainos improvizavimas arba instrumentinė improvizacija.
  9. Taip, lengviau dirbti
  10. Taip, svarbu. Pamoka tampa įdomesnė, netenka rutinos.