Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Labai pritariu šioms reformoms.Labai malonu žinot,kad universitetui rūpi suteikti kuo daugiau galimybių ( susijusių kartais su nedėkingom studento gyvenimiškom aplinkybėm) pabaigti universitetą.
Kam tada skirtas universitetas, jei studentas penkiasdešimt kartų stabdo ir nekaip studjų baigti negali? Tai arba Tu stoji į universitetą ir ryžiesi studijuoti, arba nestoja. Rimtoms priežastims yra skirtos akademinės atostogos. Studijų stabdymas apskritai kai toks turi būti PANAIKINTAS. Apie kokią tada studijų kokybę mes kalbame... Ir ar gali būti lygiaverčiai du asmenys, iš kurių vienas baigė geriausiais pažymiais per pusantrų metų, o kitas per aštuonerius metus baigti vis negali ir pagaliau pasiryžta, nes mat programa uždaroma. :) MRU turėtų žiūrėti į studijų kokybę, o ne padlaižiauti dvejetukininkams. Sėkmės.
Iš dalies tai būtų gera paskata kai kuriems studentams. Tokiu būdu jie mažiau stabdytų studijas ir labiau stengtųsi. Bet, žvelgiant iš kitos pusės, gali padaugėti tokių, kurie iš vis mes mokslus, nes ne visi išgali susimokėti tokią sumą.
Žinoma, kai kuriems čia nieko nereiškia tie 75 eurai... Liksiu neutralumo pozicijoj.
Kategoriškai nepritariu, tęstinės studijos ir taip yra labai sudėtingos dirbantiems žmoniems, nesudarytos sąlygos, jos padarytos sunkesnes nei buvo pries kokius penkis metus, labai sunku prieiti iki dėstytojo ir atitaikyti laiką, kada galima išsilaikyti egzaminą, nebėra neakivaizdininkų trečio mėn. šeštadienio. Tai eilinis pasipinigavimas. Dalis dėstytojų arogantiški, nesiteikia nieko dėtsyti, teikti medžiagos, (net jei modle yra medžiaga, nesuteikia priėjimo, nes esą, tai skirta kitokio pobūdžio studijoms) susiraskit programą, ieškokit vadovėlių, kurių nėra. Aš iš Klaipėdos, man labai sunku atvažinėti iki Vilniaus, mokslai gaunasi itin brangūs. Jaučiuosi įvaryta į kampą, jei dar padarys ir šituos paskeitimus, tai labai skaudžiai smogs neakivaizdininkams.
Manau, kad neturėtų būti panaikinta galimybė susistabdyti studijas, nes tai keltų daug sunkumų studentams/studentėms, kurie/kurios turi susistabdyti studijas dėl nėštumo, ar kitų nenumatytų atvejų, o dėl administravimo mokesčio taip pat nepritarčiau, ne visi studentai turi papildomų pajamų tam, ypač jei jie nedirba ar yra iš nepasiturinčių šeimų. Taip pat pritarčiau galimybei pratęsti studijų laiką studentams, įvykdžiusiems bakalauro ar magistro studijų programas, bet nelaikiusiems arba neišlaikiusiems baigiamųjų egzaminų, negynusiems arba neapgynusiems bakalauro arba magistro baigiamojo darbo.
Neigiama
Nuomonė yra neigiama. Studijuojant išlyginamosiose studijose yra sunku suspėti išsilaikyti vius skirtuminius dalykus. O mokant už studijas gana nemaža suma, papildomo admibistravimo mokesčiai manau yra neteisingi.
Studijų stabdymo klausimas turėtų būti paliktas spręsti pačiam studentui. Juk negalėdamas kartu su savo grupe/kursu ar numatytais metais baigti planuotų studijų studentas kenčia pats. Visiškai nepritariame apmokestinimams, o ypač dėl baigiamųjų egzaminų ir jų stabdymo kiekio, laikotarpio, juk studentas jau yra viską išlaikęs, o baigiamieji egzaminai yra pakartotinis kažkurio egzamino laikymas (pvz. teisės teorijos), tad "prieidamas" prie baigiamųjų egzaminų studentas jau turi pakankamas žinias ir mokėti nežinia už ką yra nesuprantama (juk nėra dėstomos baigiamojo egzamino paskaitos ar seminarai).
Kelčiau klausimą iš ko susideda administravimo mokestis. Mokėti už neaišku ką nesinorėtų. Studijų tvarka turėtų būti lanksti.