Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Dėl administravimo mokesčio:
Manau, kad 75 EUR mokestis vien už tai, kad yra atliekas studijų stabdymas yra per didelis, neproporcingas kaštams, kuriuos, mano kukliu įsitikinimu, patiria universitetas. Tačiau tai nereiškia, kad jo apskritai neturėtų būti. Mokestis turėtų būti, bet iki 29 EUR sumos (100 LTL).
Dėl studijų stabdymo:
Studijų stabdymui pritariu ir jis privalo būti. Tačiau nepritariu skirtingai taikomiems standartams, t.y. tiek nuolatinės, tiek ištęstinės studijų formas pasirinkusiems studentams privalo būti lygus kartų kiekis stabdyti studijas. Pati studijų forma suteikia (nuolatinė ar ištęstinė) studentui palankesnes sąlygas mokytis pagal jo poreikius, todėl stabdymo klausimas privalo būti vertinamas kaip vienodas principas (po kartą per visą studijų laikotarpį bakalaure ir/ar po kartą magistro studijų laikotarpio metu) visiems studentams.
Neigiama.
Pritariu.
Mano nuomone, studijų stabdymas negali būti ribojamas, bet kad už tai reikia susimokėti, tai tikrai. 75 EUR, mano nuomone, yra per maža suma. Kai studentai už tai privalės nemažai susimokėti, atsiras noras ir greičiau studijas užbaigti.
Manau, kad tikslas šio mokesčio:
1) Kompensuoti sumažejusias MRU pajamas dėl studentų skaičiaus mažėjimo.
Gal 1-a galimybę palikti nemokamą, 2-ą mokamą, t.y ieškoti kompromiso.
2) Papildomas tikslas - mokesčio buvimu motyvuoti studentus be reikalo nepiknaudžiauti studijų stabdymu, kuris ypač aktualus prieš baigiamojo darbo ginimą.
Manau, kad būtina keisti kai kuriuos studijų organizavimo aspektus, kurie neleidžia realiai išmokt rašyt mokslinio teksto.
Pvz., turint semestre 5 -is dalykus, kurių programų aprašymuose numatytas rašto darbas kaupiamajam balui surinkti: jei tai projektinis darbas (10-15 psl. ar skaidrės) viskas tvarkoj, bet kai dėstytojas tikisi 30-50 psl. vos ne baigiamajam darbui prilygstančio studento aktyvaus darbo įrodymo ir jei kelių dalykų dėstytojai - akivaizdu, kad šie darbai ne rašomi, o kopijuojami.
Tas, kas pateikia - išlošia, nors darbas nėra autorinis.
Gal prasminga apibrėžti aiškiai, kurio semestro dalyko privalomas išsamesnis raštiškas minčių dėstymas ir jau studijų eigoje taikyti neplagijavimo patikrą, o kitiems dalaykams taikyti koliokviumus, projektus ar pan. kaupiamajam balui sukaupti.
Nes dabar viskas priklauso nuo dėstytojo.
Beje, labiausiai tai demotyvuoja, kai dėstytojas ateina, sako, kad "jo paprašė paskaityti, nes nėr kam", dar tvarkosi savo asmeninius reikalus, padedejuoja, kaip pavargo, mažai moka ir Jūs patys pasiskaitysit, tuo labiau, kad jis kažkur dar turi vykti ir svarbesni užsiėmimai laukia. Nesakau, kad tai kas kart pasitaiko, bet jei tai ne vienas ir ne du atvejai, pradeda kai kurie organizaciniai trūkumai bent jau "nekelt ūpo".
Gal ne tik dėstytojo problema: kai tuo pačiu laiku numatytos paskaitos neakivaizdininkams, priėmimo ir konsultavimo valandos ir dar baigiamųjų darbų pateikimo laikas artėja, na akivaizdu, kad žmogus nepersiplėš.
Kita vertus, jei kokiai "Barborai" sumokčiau už prekių pristatymą, gaučiau atsakymą, kad šiandien pats atvyk ir pasiimk, kažin, ar lojalumas ir noras "toliau naudotis paslauga" tikrai didėtų, o būtent jis pritraukia naujus studentus ir trūkstančias lėšas:)
PS. Čia ne kritika dėl kritikos, bet tik keli pastebėjimai, kad labai labai svarbi organizavimo ir pačio studijų proceso vidinė kokybė, kuri labiausiai motyvuoja ir drausmina:)
.
Neigiama. Administravimo mokestis 75 eu? Studentams net 10 eu yra dideli pinigai, o už popierių sutvarkimą iš viso nereikėtu imt pnigų, juk tai yra atsakingo personalo darbas už kurį gaunama alga.
Mano nuomone neutrali. Nematau pakeitimu nei i geresne nei i blogesne puse. Bet manau, kad galima butu skirti daugiau demesio istestiniu studiju studentams. Padaryti BUTINUS apsilankymus i tam tikras vietas pagal dalyka, pvz. teisine medicina, tai ir i morga nusivest, o ne tik nuotraukas rodyti. Viskas kas vyksta realybeje, kitaip pasisavina ir geriau suprantama. O taip, kaip studentai baige specialybe nori tapti profesionalais ir viska puikiai nusimanyt, tai del to ir reikalingi butini apsiankymai i tam tikras vietas pagal destomus dalykus. Taip pat kritiskai ziuriu i mokescius norint sustabdyt studijas ir tt.
Manau neturėtų būti mokesčio
Mano nuomone, turi būti galimybė studijas susistabdyti/pratęsti daugiau nei viena kartą, nes būna įvairių situacijų kai studentas negali tęsti studijų igesnį laiką (pvz. vaikų atsiradimas ir pan.) Dėl administravimo mokesčio. Nejaugi studentai per mažai ir taip sumoka? 903 EUR už pusę metų nėra maži pinigai, tai gal jau kažkaip iš tų pinigų reikėtų padengti. O jeigu mokestį norėsite naudoti kaip prevencinę priemonę, tai ji visiškai netikusi ir neatbaidys studentų nuo studijų stabdymo/pratęsimo.