Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Neigiama
teigiama
Manau, kad administravimo islaidas turi pasidengti pats universitetas. Prasymo svarstymas ir informacijos suvedimas i sistema tiek jau brangiai nekainuoja. Galiausiai tai paprasciausias darbas, kuri turi kazkas dirbti. Jei universitetas nori darbuotojams papildomai moketi prie atlyginimo, tai nereiketu to daryti studentu saskaita. Studentai mokantys uz studijas ir taip sumoka pakankamai daug. Jei studentas stojantis i universiteta zinotu, kad sustabdymas/grizimas ir kitokie klausimu sprendimai jam kainuos papildimus administravimo mokescius, tai jis gali ir pagalvoti ar universiteto politika orientuota i studenta, ar i finansus. Galiausiai tai gali nulemti jo apsisprendima stoti apskritai. Jei neateis mokantis uz studijas, tai is ko universitetas issilaikys???
Palanki
už mokslus mokamos sumos ir taip pakankamai didelės, todėl nėra jokio reikalo studentus apkrauti papildomais mokesčiais.
Manau, kad reikėtų mokėti tik už bakalauro baigiamojo darbo gynimą arba už valstybinio baigiamojo egzamino perlaikymą, o ne papildomai dar studijų pratęsimo administravimo mokestį 75 eurus.
Mano nuomone, šiuo metu galiojanti tvarka universitete dėl studijų stabdymo yra gera. Studentas gali pats planuoti, kaip jis studijuoja, kada jis laiko egzaminus/ginasi baigiamuosius darbus. Kyla klausimas, ar pakeitus šią tvarką bus pasiektas kažkoks ypatingas efektas.
Manau, kad studentams turi buti suteikta teise rinktis, ypac magistrantams. Daugelis studijuojanciu magistra, dirba, todel ne visuomet yra galimybe baigti studijas laiku del skirtingu priezasciu: komandiruociu, padidejusio darbo kruvio ir pan. Pritariu administravimo mokesciui, kuris butu teisingas siuo atveju.
Manau, kad vistiek turetu universitetas atsizvelgti i studentus platesnes galimybes del studiju pratesimu.
Studiju stabdymo skaicius neturetu buti reglamentuotas, kadangi gyvenime gali buti ivairiu situaciju, del kuriu gali reikti sustabdyti studijas. Taip pat reiktu keisti tvarka del baigiamuju egzaminu, siuo metu susidaro tokia situacija, kad kelis kart is eiles yra neislaikomas 'Teises teorijos' baigiamasis darbas. Nuejus i katedra pasitikslint kokios to neislaikymo priezastys, atsakymo nebuna. T.y.katedros vedejas perziuri darba, pasako, kad jis yra geras ir net pats nezino kodel ivertintas neigiamu pazymiu. Ir taip kelis kartus. Ar tai normalu? Ar Universitetas tycia panaikino baigiamuju egzaminu apskundima? Kad galetu nepagristai prasyti moketi uz baigiamojo egzamino perlaikyma. Ar tikrai studentai,, issilaike visus studiju dalykus, yra taip prastai paruosti, kad negali issilaikyti vieno ir to pacio baiguamojo egzamino? Manau tai tikras pasityciojimas is zmoniu, pinigu uz studijas susirinkimas ir galu gale zmogaus suzlugdymas!!!!