Dėl studijų ir mokėjimų tvarkų pakeitimų.

Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?

  1. Manau ir taip nepigu mokytis studentams mokantiems uz studijas, o MRU dar labiau reitingas nukris, nes sumazes studentu norinciu studijuoti, ir taip daug pakeitimu be studentu naudai. Geriau gerintu studiju kokybe, nea studijos nera lankscios siame universitete.
  2. $$$
  3. mano nuomonė butu neigiama. Romeris nori pasipelnyti is studentu vis daugiau ir daugiau. Jei tokios kosmines kainos planuojamos - studentai paprasciausiai nebesimokins.
  4. Gal užteks "smaugti" jau pagaliau vieną kartą. Ir taip gi mokslas mokamas.
  5. Nepritariu tokiai tvarkai, ypatingai dėl studijų stabdymo tvarkos vieną sykį per laikotarpį. Studento gyvenime gali nutikti daug nenumatytų įvykių, dėl kurių jis tiesiog nepajėgus tęsti studijų tuo metu. Kodėl toks studentas turėtų netekti galimybės toliau mokytis ir įgyti tinkamą išsilavinimą? O dėl įkainio, kyla klausimas kokius universitetas patiria nepatogumus tiksliai dėl studijų sustabdymo, kad reikėtų tai įkainuoti? Kokius ypatingos procedūros atliekamos. Manau visas šis studijų tvarkos pakeitimas yra visiškai nepagrįstas ir nelogiškas. Ir galima drįsti teigti, kad tokio sprendimo būtinybė iškilo tik todėl, kad prieš tai buvę sprendimai sukėlė daug nenumatytų pasekmių, todėl nemanau, kad naujas skubotas sprendimas, ką nors pakeis.
  6. Kategoriškai nepritariu, nes studijos stabdomos viena iš priežasčių, negalint susimokėti - esant blogai finansinei padėčiai. Egzaminų neišlaikymai, perlaikymai visa tai komerciniu pagrindu sudaryti mokesčiai. Kaip ir šis 75 eu mokestis.
  7. nepritariu del administravimo mokesciu ivedimo. taip pat nepritariu, jog butu apribotos studentu teises stabdyti studijas, t.y. nurodyta, kiek kartu galima stabdyti, kokiomis aplinkybemis ar panasiai. juk neimanoma numatyti visu gyvenimisku situaciju, kuomet studentas gali buti priverstas susistabdyti studijas. jei zmogus turi teise i moksla, tai sia teise turetu laisvai disponuoti, o ne buti ispraustas i universiteto remus. o ypac tais atvejais, kai uz moksla moka pats.
  8. Kol neišgirdau pagrįsto universiteto administracijos požiūrio į papildomų mokesčių įvedimą studentams, tol prieštaraju tokiam pokyčiui. Neaišku, kas konkrečiai apima "administravimą". Ir pati 75 Eur suma didelė. Didelė dalis Mykolo Romerio universiteto studentų patys moka už mokslą, nes studijuoja valstybės nefinansuojamose vietose. Todėl užkrauti jiems dar papildomą mokestį būtų neteisinga.
  9. Neigiama. Dar labiau prastinate savo kaip universiteto vardą.
  10. Nesuprantu kokia šių mokesčių paskirtis.