Dėl studijų ir mokėjimų tvarkų pakeitimų.

Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?

  1. Didesnioji dalis studentų už studijas moka ir jei studentas stabdo studijas, viena iš galimų priežąsčių ir yra finansinė (nepajėgia susimokėti), todėl papildomas mokestis ne tik, kad nepalengvintų bet ir apsunkintų studento padėtį. Be to administravimo mokesčio dydis niekiap nepagrįstas.
  2. -
  3. Nematau prasmės vėl kelti ir atrasdineti už ką mokėti, nes studentai jau užtektinai moka už studijas.
  4. Jokios nuomonės neturiu
  5. Manyčiau, kad studijų sustabdymo galimybė yra reikalinga, kadangi žmogaus gyvenime gali atsitikti įvairių niuansų dėl kurių jis objektyviai negalės tęsti studijų, net to norėdamas. Tačiau mano galva, reikėtų nurodyti, kad studijos gali būti sustabdomos ne ilgesniam negu 1 m. laikotarpiui. Studijų sustabdymo apmokestinimas yra puiki paskata studijų nestabdyti ir tęsti mokymąsį, todėl amokestinimui pritarčiau. Studijų pratęsimas taipogi mano manymu yra reikalingas, nes jeigu studentui nepavyko sėkmingai pabaigti studijų, tačiau jis rodo norą toliau studijuoti, jam tokia galimybė turi būti suteikta ir ji turi būti apmokestinama (tokiu būdu skatinant studentus studijas baigti laiku).
  6. Mano nuomone, studentas moka įmoką už studijas. Ši įmoka turi apimti su administravimu susijusias išlaidas. Suprantama, jog universitetas siekdamas pritraukti daugiau studentų nenori didinti studijų kainos, tai marketinginis žaidimas. Iš esmės tokie apmokestinimai yra siekis pasipelnyti iš studentų.
  7. Tų mokesčių visai nereikia.
  8. Už studijas ir taip daug mokėti reikia, egzaminų perlaikymai kainuoja, tai nemanau, kad studentas privalo sumokėti studijų stabdymo ir studijų pratęsimo administravimo mokesčius. Dėl pačių studijų pakeitimų pritariu.
  9. Nesutinku dėl studijų sustabdymo, pratęsimo apmokestinimo. Studentai ir taip yra "silpnoji" šalis. Nepamirškime, kad ne maža dalis studentų moka už studijas. Kurie negali sau leisti susimokėti už studijas, ima paskolas, ieškosiu darbų, kad užsidirbti studijoms, pragyvenimui ir pan. Yra sunku sėkmingai, kokybiškai studijuoti ir derinti darbą, nes yra pakankamai didelis krūvis, studentai emociškai, psichologiškai išsenka, o norisi gerai, sėkmingai baigti studijas, gauti reikiamų žinių bei įgūdžių, o ne tik popieriuką. Manau, kad universitetas turėtų dėti didesnes pastangas padedant studentams laiku sėkmingai baigti studijas. Dėl apmokestinimo nesutinku dar ir dėl to, nes universitetas pakankamai ir taip "užsidirba" iš studentų perlaikomų-apmokestintų skolų, delspinigių už bibliotekai laiku negražintų knygų ir už studijų įmokas. Labai norėčiau, kad universitetas gautų, turėtų gerą vardą, teiktų kokybiškas studijas, o ne bandytų, ieškotų būdų, kaip užsidirbti iš studentų, ir už universiteto durų būtų vadinamas UAB "Riomeris".
  10. Norima nustatyti mokesčiųs už nieką - kas tikrai nereikalauja papildomų kaštų.