Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Manau, jog studijų atidėjimas ir pertraukos ėmimas turėtų būti bent vieną kartą studentui nemokamai. Esu tokios nuomonės jog visi studento žingsniai jau ir taip yra apmokestinti, taip pat studijos kainuoja nemažai, tad tikrai universitetai gali sau leisti padaryti pertrauką studentui nemokamai.
Kadangi studentas stabdo studijas dėl tam tikrų priažasčių (finansinės bėdos, skolos, sveikatos sutrikimai ir kt. ), todėl manau, jog nederėtų įvesti studijų ir mokesčių tvarkos pakeitimų.
Teigiama
Nesutinku su papildomu studijų apmokęstinimu ir taip dauguma moka už studijas.Nebūtina apmokęstinti studijų pratesimą.
-
Detaliai nesu susipažinęs, tačiau bet kuriuo atveju tokie mokesčiai turi būti proporcingai susieti su šalyje gaunamų realių pajamų vidurkiu iš vienos pusės bei su universiteto patiriamomis realiomis administravimo sąnaudomis iš kitos pusės, kurios negali būti dirbtinai didinamos. Gi dabar pastebima tendencija, kad net valstybiniai universitetai tampa ko ne verslo ir pelno subjektais, o į studentą žiūrimą kaip į auksinius barstantį avinėlį - "avinėli, pasipurtyk".
Galiu pritarti/nepritarti tik kaip ištęstinių dviejų metų studijų (po kolegijų) programos atstovas, tvarkos pakeitimui nepritariu todėl, kad yra sunku dirbantiems studentams per du metus išsilaikyti tiek egzaminų. Kaip pastebėjau tokių studentu yra mažai, kurie išlaiko viską per du metus, dažniausiai visi stengiasi stabdyti mokslus ir ne vieną, ir ne du kartus, tai yra labai patogu ir manau tai reikia palikti.
Kas liečia administravimo mokestį, tai ji galima taikyti tik tiems kas nemoka ar iš dalies moka už mokslus. Arba galima taikyti administravimo mokestį kai asmuo stabdo mokslus nuo trečio karto.
Šiaip turėčiau kitą siūlymą dėl ištęstinių studijų ir mokančių už mokslus studentų atsiskaitymo laikymo tvarkos, turėtu būti galimybė laikyti daugiau kartu (pvz 3) nemokant už perlaikymą.
Ir taip labai daug už viską reikia mokėti. Jei studentas stabdo studijas, jis nenaudoja universiteto resursų, tai už ką turi mokėti? Kitas dalygas, daug studentų, kurie moka už studijas, būtent ir stabdo dėl to, kad neturi už ką susimokėti. Tai nemanau, kad teisinga imti mokestį už patį stabdymą.
Studijų tvarkos pakeitimo mokesčio įvedimas, mano nuomone, yra nepagrįstas, kadangi ne visi studentai turi lėšų jau vien susimokėti už studijas, o ką bekalbėti apie tai, jeigu dar prisidėsir visokie keitimų mokesčiai. Tai tėra dar vienas planas kaip pritraukti į universitetą kuo daugiau lėšų negalvojant apie studento gerovę. Gerbkite studentus.
Kalbant apie galimybę prasitęsti studijas ir imti mokestį už tai - tam pritariu, kadangi studentas, norintis prasitęsti studijas, turi turėti "už ką" jas prasitęsti, o jeigu turės tam lėšų, turės ir administravimo mokesčiui.
Pagarbiai
Mes ir taip mokam už studijas nemažus pinigus, kodėl dar papildomai turėtume mokėti 75eurus? Už ką jie? Koks dar administracinis mokestis... Metodininkes ir taip nieko neveikia, ateinam tai dar nepatenkintos, kad dirbti reikia.