Dėl studijų ir mokėjimų tvarkų pakeitimų.

Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?

  1. Neigiama
  2. Ir taip daug mokesciu
  3. MRU ir taip yra komercinis universitetas, mokėti visada tenka, pavyzdžiui skolos perlaikymas, džiaugiuosi tik tuo, kad galima mokėti vieną kartą ir laikyti iki studijų pabaigos, bet ir tai šis vienkartinis mokestis kartais būna ne tik vienakartinis, taip pat skolų perlaikymas yra gan įdomus tuo, jog vieniems suteikiama alternatyvus perlaikymas nemokamas, o staga kitiems jau mokamas, netgi esu susidurusi su tuo, jog tai priklauso nuo dėstytojo, man jam kažkas nepatiko ar neįtiko studentas. Prašau netgi atkreipi į Erasmus studentus, pati būdama beiveik 1 metus Erasmus programos dalyvė be galo džiaugiuosi šiuo dalyku, bet piktinuosi (-ausi), jog kai kurių dėstytojų replikos, o įvertinimai skiriasi, elementarus pavyzdis, vienur esu gavus kaupiamąjį balą, kitur ne, nors darbai padaryti, mano išvykimas patvirtintas ir visas fakultetas tai žino, tiesą pasakius jaučiau didelę nelygybę, ypač iš dėstytojų, anot jų būdama Erasmus - nieko doro nepadariau, o vat kiti tapo labai kvalifikuoti studentai, na pridiursiu tik tiek, būnant Erasmus padariau daugiau namų darbų ir užduočių negu būnant tarp tų valifikuotų studentų studijų pabaigoje. Taip pat siūlyčiau atkreipti dėmėsį ir į studijų programas (matematika, kokybiniai metodai ypatingai ši sritis kankina studentus) - dėstytojai tampa nepalenkiami, pikti ir vargiai gerenoriški, nors ir akivaizdžiai mato pastangas.
  4. Neigiama
  5. Kadangi universitetas neturėtų užsidirbinėti pinigų iš visko, nes jo paskirtis nėra tokia,šis užmojis yra visiškai absurdiškas. Žinoma, mokestis galėtų būti įvestas tuomet, jeigu studentas piktnaudžiauja stabdymu ar pratęsimu, tai darydamas keletą kartų, toks mokestis gal ir paskatintų studijas užbaigti geriau. Todėl apibendrinus viską, mokestis pirmą kartą stabdant ar pratęsiant studijas yra itin prasta idėja, tačiau vėliau šis mokestis gal ir padėtų.
  6. Man tinka, nes jei aš jau planuočiau sustabdyti, tai ir susimokėčiau.
  7. Nepritariu pelnytis.
  8. Universitetas siekia pasipelnyti.
  9. Manau, kad toks pakeitimas sudarytų didesnių nepatogumų studentams, nes jei susistabdo, juk nebūna be priežasties, o mokėti papildomai už tai, ką kiti gaudavo nemokamai - nesąžininga. Ypač jei susistabdai studijas, nes tuo metu negali susimokėti už jas.
  10. Nepritariu naujiems mokesčiams, nes nematau pagrindo, kodėl reiktų mokėti už nieką.