Terorizmo poveikis tarptautiniam verslui

VšĮ Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos Tarptautinio verslo programos magistrantas Ričardas Navickas, rašantis magistro baigiamąjį darbą tema „Terorizmo poveikis tarptautiniam verslui“, atlieka Lietuvos kelionių agentūrų (organizacijų), dirbančių tarptautinėje terpėje, apklausos tyrimą, kuriuo siekiama įvertinti, ar ir kaip terorizmo išpuoliai veikia kelionių organizatorių bendroves bei kokia, jų nuomone, yra terorizmo grėsmė.

1. Lytis

2. Amžius

3. Išsilavinimas

4. Pareigos įmonėje:

5. Kiek darbuotojų dirba Jūsų organizacijoje?

6. Kiek laiko gyvuoja Jūsų organizacija?

7. Įmonės tarptautiškumo lygis:

8. Su kokia rizika dažniausiai susiduriate savo veikloje, dirbdami tarptautinėje erdvėje, užsienio šalyse (įvertinkite penkių balų skalėje, kai 1 yra „visiškai nesusiduriate“, 5 – „dažnai susiduriate“, pažymėdami atitinkamą langelį)?

9. Įvertinkite, kaip Jūsų organizacija veikia krizinėje situacijoje (pažymėkite atitinkamą langelį)?

10. Įvertinkite, su kuriais techninių krizių* tipais susiduriate savo veikloje (įvertinkite penkių balų skalėje, kai 1 yra „visiškai nesusiduriate“, 5 – „dažnai susiduriate“, pažymėdami atitinkamą langelį)?

11. Įvertinkite, su kuriais ekonominių krizių tipais susiduriate savo veikloje (įvertinkite penkių balų skalėje, kai 1 yra „visiškai nesusiduriate“, 5 – „dažnai susiduriate“, pažymėdami atitinkamą langelį)?

12. Įvertinkite, su kuriais vidinių krizių tipais susiduriate savo veikloje (įvertinkite penkių balų skalėje, kai 1 yra „visiškai nesusiduriate“, 5 – „dažnai susiduriate“, pažymėdami atitinkami langelį)?

13. Įvertinkite, su kuriais išorinių krizių tipais susiduriate savo veikloje (įvertinkite penkių balų skalėje, kai 1 yra „visiškai nesusiduriate“, 5 – „dažnai susiduriate“, pažymėdami atitinkamą langelį)?

14. Ar Jūsų organizacija buvo tiesiogiai susidūrusi su teroro aktu/tapo teroro išpuolio auka?

15. Ar Jūsų organizacijos klientas/tiekėjas/partneris buvo tiesiogiai susidūręs su teroro aktu /tapo auka?

Jei į 14 klausimą atsakėte „Taip“, tuomet: 16. Kaip tiesioginis teroro išpuolis paveikė Jūsų kompaniją (galite pažymėti ne vieną atsakymo variantą)?

Jei į 15 klausimą atsakėte „Taip“, tuomet: 17. Kaip pasikeitė Jūsų kompanijos verslo santykiai su klientu/tiekėju/partneriu, kuris buvo tiesioginė teroro akto auka (galite pažymėti ne vieną atsakymo variantą)?

18. Jei turėtumėte galimybę investuoti, ar regiono/šalies pasirinkimui įtakos turėtų didesnė teroro išpuolių tikimybė?

19. Kaip, Jūsų nuomone, pasikeitė tarptautiniai verslo santykiai per paskutinius 10-15 metų pasaulyje dėl dažnėjančių teroro išpuolių skaičiaus (įvertinkite penkių balų skalėje, kai 1 yra „visiškai nesutinku“, 5 – „visiškai sutinku“, pažymėdami atitinkamą langelį)?

20. Kokie būtų pasiūlymai verslo pastovams ir valstybių vyriausybėms, siekiant efektyviau kovoti su terorizmu ir apsaugoti tarptautinį verslą nuo terorizmo poveikio?

  1. Taikyti grieztesnes bausmes
  2. Dar labiau dirbti prevencijos klausimu. Nebijoti pripazinti sios problemos ir neslepti informacijos. Zymiai griezciau bausti tokio pobudzio nusikaltelius!
  3. Efektyviau keistis informacija apie numatomus teroro aktus. Kurti bendras antiteroristines pajegas laisvai veikiancias visame pasaulyje.
  4. Vyriausybems: Griezciau "filtruoti" juodaja rinka bei pagalbos misijas/organizacijas i terorizmu garsejancias zonas. Verslo atsotvams - atidziau "skenuoti" verslo partnerius III-siose salyse.
  5. Skirti daugiau efektyvesniu ir reikalingu apsaugos priemoniu, kurios butu dazniau apsvarstomos daugelio valstybiu vyriausybiu posedziu, konferenciju metu, siekiant sumazinti ir isvengti teroristinius ispuolius.
  6. Maziau uzsiimti politika, o daugiau ekonomika, t.y. nediskriminuoti kitu tautybiu, kita tikejima ispazistanciu zmoniu, o bendradarbiauti su jais, uzmegzti bei formuoti rysius.
  7. neturiu
  8. Nepardavyneti ginklu
  9. .
  10. Pasiulymu neturime.
…Daugiau…

21. Kaip Jūsų įmonė yra pasiruošusi galimiems teroro aktams (pažymėkite tik vieną langelį)?

22. Trumpai apibūdinkite savo organizacijos veiksmų planą teroro akto metu

  1. Nepanikuoti, viska daryti pagal is anksto sudaryta plana kuri nelabai esu linkusi atskleisti
  2. Įmonė pagal savo galimybes galėtų padėti neatlygintinai likviduoti teroro akto padarinius.
  3. Veiksmu plano nesame parenge.
  4. Tokio neturim.
  5. nera
  6. Uzrakintis, sleptis, gintis.
  7. Mūsų organizaciją teroro aktai paveikia tokiu būdu, kad kilus teroristiniams išpuoliams užsienio šalyse, klientai atsisako kelionių (net jeigu reali grėsmė turistams nekyla), arba mes esame priversti atsakyti sukurto produkto, jeigu yra grėsmė turistams. Visos šios išlaidos ir nuostoliai krenta ant organizatoriaus, t.y. mūsų įmonės pečių. Kuriant produktą, yra atsižvelgiama į galimą grėsmę dėl teroristinių išpuolių.
  8. .
  9. neturime
  10. Nedirbtumeme, sedetumeme saugiai vietoje.
…Daugiau…
Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą