23. Kaip manote, ko trūksta, kad Lietuvos gyventojai aktyviau rūšiuotų tekstilės atliekas? Kas galėtų paskatinti tą daryti?
Trūksta švietimo apie būtinybę rūšiuoti tekstilės atliekas ir apie tekstilės žalą aplinkai. Dažniausiai žmonės, kurie nesidomi aplinkosauga ir rūšiavimu, nes nepagalvoja, kad tekstilė gali daryti žalą aplinkai ir kad tekstilę taip pat reikia tinkamai rūšiuoti.
Taip pat manau, kad rajonuose ir mažuose miestuose trūksta tekstilės rūšiavimo konteinerių.
Trūksta žinojimo kas su jonis nutinka po rūšiavimo? Perdirbama? Deginama? Panaudojama dar kartą?
Informacijos plačiojoje medijoje. Daug kas nesupranta, kokia būna žala jei nerūšiuoji. Taip pat nežino, kaip teisingai tai daryti. Be to kaimo vietovėse nėra tam skirtų konteinerių.
geresnės tekstilės atliekų surinkimo sistemos, informacijos, kur ta tekstilė toliau keliauja ir kaip ji perdirbama
Nuolaidų naujiems gaminiams suteikimas, daiktų, tekstilės stotelės (sandėliukai, kur būtų galima palikti ir pasiimti jau nebenaudojamus, bet geros kokybės drabužius bei tekstilę) ir daugiau konteinerių išmetamai tekstilei.
Platesnis tekstilės konteinerių tinklas, edukacija apie tekstilės pramonės žalą ir paliekamą c02 pėdsaką, papildoma reklama (šiuo metu didesnis reklamos kiekis nukreiptas į popieriaus, stiklo ir plastiko rūšiavimą).
Trūksta informacijos kaip rušiuoti ir kur yra tekstilės konteineriai. Manau būtų galima jų irengti daugiau.
Trūksta reklamos ir žinių. Paskatintų papildomos žinios apie rūšiavimo naudą.
Didesnės informacinės sklaidos kaip tą daryti, nenoras dalytis su kitais.
Informacijos sklaidos. Nežinau asmeniškai neivienos vietos, kut galima išmesti tekstilę.