TEKSTILĖS ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS

23. Kaip manote, ko trūksta, kad Lietuvos gyventojai aktyviau rūšiuotų tekstilės atliekas? Kas galėtų paskatinti tą daryti?

  1. Kiek pastebėjau žmonės tikrai uoliai rūšiuoja tekstilės atliekas. Tačiau yra viena ir labai didelė problema, kad tekstilės konteineriai yra labai maži arba labai retai ištuštinami, todėl daugelis tekstilės atliekas palieka šalia konteinerio ir taip dar labiau teršia aplinką bei sugadina tekstilės gaminius.
  2. Jei per televiziją/radiją būtų paaiškinama, kur po rūšiavimo bus dedamos tekstilės atliekos ir kokia to nauda.
  3. Gyventojų samoningumo šiuo klausimu trūkumas, kol neprivaloma ir baudų neskiria tol nevyksta masinio rūšiavimo. Edukacija mokyklose, darželiuose, darbo vietose ar šalia pritaikytos vietos rūševimui ir skatinimas nuolatinis mokinių, darbuotojų, įmonių
  4. Trūksta tekstilės konteinerių ir informacijos apie tai ką galima į juos rūšiuoti ir kaip vyksta vėlesnis rūšiavimas, t. y. kur panaudojama tekstilė.
  5. Daugiau informacijos; patogių tekstilės surinkimo sistemų tose vietovėse, kur jos dar neįdiegtos; dažnesnio tekstilės konteinerių išvežimo (nes aplink nuolat perpildytą konteinerį išdrabstyti maišai ir drabužiai kai kuriuos žmones gali ir atbaidyti nuo rūšiavimo). Dar būtų labai gerai, jei būtų skelbiama daugiau informacijos apie konkrečias įvairių pluoštų perdirbimo (ar kitokio antrinio panaudojimo) galimybes ir faktus, kad būtų aišku, kas vyksta su mano atiduotomis tekstilės atliekomis ir kad jos galiausiai neiškeliauja į tą patį sąvartyną, nes kol kas tokios informacijos beveik nėra ir kyla visokių abejonių.
  6. Mažesni atlyginimai
  7. Didesnė informacijos, mokymų, reklamoa sklaida tekstilės atliekų rūšiavimo klausimais bei pavyzdžiais. Miestelių bei kaimų vietovėse spec konteinerių įrengimas. Esukacija mokyklose, darželiuose
  8. Reklamos, mokomųjų trumpų pamokėlių per tv, radiją ir daugiau konteinerių šalia gyvenamųjų namų. Dažnesnio konteinerių ištuštinimo.
  9. Vaikų mokymas, aktyvi reklama žiniasklaidoje
  10. As rusiuoju, bet visada ieskau kam galeciau nusiusti, nuvesti kad pernaudotu medziagas. Nes mano turimom ziniom tik 1 proc tekstiles yra perdirbama, visa kita guli, kitokio tipo siukslynuose ir galima tik sudeginti. Net keli proc elastano sugadina visa medvilnini drabuzi. Tai manau, jei visi zinotu kam,kiek, kaip ir kokia nauda to, tai butu kurkas aktyviau rusiuojama.