TEKSTILĖS ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS

23. Kaip manote, ko trūksta, kad Lietuvos gyventojai aktyviau rūšiuotų tekstilės atliekas? Kas galėtų paskatinti tą daryti?

  1. Trūksta informacijos
  2. Aktyvus parodymas, kad rūšiuojamos tekstilės atliekas galima prikelti naujam gyvenimui.
  3. Tiesiog daugiau informacijos apie būdus ir galimybes. Manau daugelis žino vienintelį variantą - išmesti į tam skirtus konteinerius, jaunimas gal dar žino, kad galima priduoti parduotuvėse.
  4. Rūšiavimo konteineriai, kurių rajonuose beveik nėra, o jei yra, tai neprižiūrimi, apkrauti ar išlaužti. Informacija apie rūšiavimą. Ypač informacija paneigianti sklindančius mitus apie tekstilės rūšiavimą.
  5. Spec konteinerių pasiekiamumas
  6. Man truksta informacijos ka daryt su dar tinkanciais nesioti drabuziais
  7. Juk tekstilės konteineriai yra apgaulinga rūšiavimo vieta, nes antro gyvenimo ten tekstilė nesulauks. Tik dar labiau užteršimo gamta. Trūksta dėkui tipo stotelių, ypač centre, jų darbo laikas nepatogus. Super idėja yra dėkui butikas. Galėtų būti specializuoti dėkui taškai: suaugusiųjų, vaikų, knygų ir pan. Daugiau iniciatyvų personalizuoti rinkimą, o ne daryti ji tokį, kad "atsikračiau ir man gerai".
  8. Trūksta tekstilės konteinerių ir užtikrinimo, kad tekstilė nepapuola į bendrą savartyną. Kol kas man atrodo, kad tekstilė nėra efektyviai perdirbama ir galimai išverčiama į bendrus savartynus.
  9. Trūksta konteinerių.
  10. Trūksta didesnės paskatos iš valdžios.