Šešėlinė ekonomika Lietuvos žemės ūkio sektoriuje

Gerbiamas (-a) Respondente,

Nuoširdžiai dėkojame už tai, kad sutikote atsakyti į šios anketos klausimus.

Mykolo Romerio universiteto mokslininkės doc. dr. Rita Remeikienė ir prof. dr. Ligita Gasparėnienė rengia mokslo monografiją „Šešėlinė ekonomika Lietuvos žemės ūkio sektoriuje“, kurios tikslas – nustatyti priežastinius šešėlinę ekonomiką skatinančius veiksnius Lietuvos žemės ūkio sektoriuje. Jūsų dalyvavimas tyrime yra itin svarbus.  Jeigu pageidausite, Jums bus pateikti tyrimo rezultatai.

Samprata:

Šešėlinę ekonomiką žemės ūkyje galima apibrėžti kaip veiklą, apimančią žemės ūkio produktų gamybą ir apdorojimą, savo pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų perdirbimą, maisto produktų gamybą ir šių produktų realizavimą, paskirstymą, vartojimą, o taip pat paslaugų žemės ūkiui teikimą (išskyrus maisto produktų gamybą iš ne savo pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų ir šių produktų realizavimą), kai visa tai nėra vykdoma pagal formalius įstatymus bei nėra fiksuojama valstybinių reguliavimo institucijų.

1. Bendrųjų šešėlinę ekonomiką veikiančių veiksnių vertinimas ūkininkų požiūriu. Prašau nuo 1 (visiškai nepritariu) iki 5 (visiškai pritariu) balo įvertinkite bendruosius šešėlinę ekonomiką žemės ūkyje veikiančius veiksnius iš savo, pozicijos, atstovaujant Lietuvos žemės ūkio sektorių.

2. Specifinių šešėlinės ekonomikos lygį žemės ūkyje veikiančių veiksnių vertinimas. Prašau nuo 1 (visiškai nepritariu) iki 5 (visiškai pritariu) balo įvertinkite specifinius šešėlinę ekonomiką žemės ūkyje veikiančius veiksnius iš savo, pozicijos, atstovaujant Lietuvos žemės ūkio sektorių.

3. Kokie veiksniai, jūsų nuomone, turi didžiausią įtaką šešėlinei ekonomikai atsirasti žemės ūkyje:

  1. Per daug griežtos normos, ypač gyvūnų laikymui.
  2. mokesčių didinimas
  3. Didelė mokesčių našta.
  4. Valdžios ne palaikymas, apkrovimas mokesčiais
  5. Valdžios neveiklumas
  6. savanaudiskumas
  7. Socialinis banditizmas
  8. nezinau
  9. Zmoniu godumas
  10. Jaunimui neduodama galimybių pradėti kurti savo žemės ūkį nuo nulio, nes visos paramos tik pasiturintiems o jaunuoliai su savo idėjom vargsta blogiausiu atvėju išvyksta į užsienį...
…Daugiau…

4. Šešėlinės ekonomikos žemės ūkyje prevencinių priemonių efektyvumo vertinimas Lietuvos atvejui, t.y. kurios iš išvardintų priemonės būtų veiksmingaiusios Lietuvoje.

5. Kokios, Jūsų nuomone, priemonės veiksmingiausiai mažintų "šešėlį" žemės ūkyje? Įrašykite savo pasiūlymus

  1. Institucijų bendradarbiavimas su ūkininkais, o ne vien baudų skyrimas
  2. viešinimas
  3. Lengvatiniai mokesčiai arba net jų nebuvimas iki tam tik laikotarpio
  4. Mažinti ar kuriam laikui atleisti nuo mokesčių
  5. Mūsų vagių valstybei kolkas nematau nieko gero
  6. zmoniu samoningumo didinimas, kad nebijotu pradeti moketi mokescius. Valstybe galetu paskatinti mokesciu lengvata naujiem ukininkam bent pirmus metus
  7. Mazinti banditizma
  8. Sustatyti kasu aparatus visiems
  9. Neturiu nuomones
  10. Suteikti jaunimui visas galimybes kurti savo smukiuosius ūkius be moksečių kol įsitvirtins nes mokesčiai jaunam žmogui per dideli ir neturi net iš ko susimokėti... todėl ir atsiranda šešėlinė ekonomika.
…Daugiau…

6. Jūsų amžius:

7. Jūsų lytis:

8. Kokį ūkio tipą atstovaujate?

9. Kaip vykdote ūkininkavimą?

Susikurti savo anketąAtsakyti į šią anketą