Pedagogų nuomonė apie 4 metų vaikų amžiaus rašytinės kalbos gebėjimus ir jų ugdymą - kopija
7. Kokius, jūsų nuomone, rašytinės kalbos pasiekimus turi turėti 4-erių metų vaikas?
Domėtis raidėmis, bandyti jas kopijuoti
Mokėti parašyti ar parodyti savo vardo pirmą raidę
Tokio amžiaus vaikas jau turėtų sugebėti nukopijuoti rašytines raides kurios pateiktos kaip pavyzdys (tarkim lengviausias) "a, u, i, o", kad vaikas jau turi kiek geresnius įgūdžius nei vidutiniškus - kai gali perrašyti kiek sudėsingesnes "k, h, m, ž" raides. Be abejo reikia atsižvelgti kaip buvo dirbama su vaiku iki 4 metų, nes tai turi būti nuoseklus ir kryptingas darbas.
Mokėti parašyti žodį mama,savo vardą ,atpažinti raides,skaičius,juos taip pat parašyti
Turi mokėti atpžinti ir parašyti skaičiu bei raides
Domėtis galimybe rašyti. Domėtis skaitymu ir jį imituoti. Keverzoti raideles.
mokėti parašyti ir atpažinti, skaičius, raides, figūras, spalvas
Kopijuoti savo vardą, trumpus žodelius, pradėti domėtis raidelėmis, keletą atpažinti. Domėtis knygelėmis, jas savitai "įgarsinti", komentuoti paveikslėlius.