Pedagogų nuomonė apie 4 metų vaikų amžiaus rašytinės kalbos gebėjimus ir jų ugdymą - kopija
Gerbiamas respondente,
esu Rūta Rubel, Vytauto Didžiojo universiteto, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos, studentė. Šiuo metu rašau baigiamąjį darbą ir atlieku tyrimą, kurio tikslas - atskleisti 4 metų vaikų amžiaus rašytinės kalbos gebėjimus ir jų ugdymą. Prašau ,jūsų užpildyti šią anketą. Anketa yra anoniminė. Vardo ir pavardės nurodyti nereikia. Anketos duomenys bus panaudoti tik moksliniais tikslais ir tik apibendrintoje rezultatų analizėje bakalauriniame darbe. Atsakymus žymėkite apskritimu (O), jeigu anketoje nenurodyta kitaip, atsakymų variantus galima žymėti kelis.
1. Kas , jūsų nuomone, yra rašytinė kalba?
2. Nuo kelių metų, jūsų nuomone, reiktų pradėti ugdyti rašytinę kalbą?
3. Kokius metodus, savo darbe su vaikais, naudojate rašytinės kalbos ugdymui?
4. Kokiose veiklose, jūs, dažniausiai pastebite 4 metų amžiaus vaiko rašytinės kalbos tobulėjimo apraiškas?
- Piešiniuose,žaidimuose
- Piešiniuose
- Piešiniuose
- Piešiniuose
- Piešiniuose
- Piešiniuose
- Užduotėlėse su skaitmenimis ir raidėmis,piešiniuose
- Meniniuose užsiėmimuose
- Darbeliai sąsiuvinėliuose
- Meniniuose darbeliuose
5. Kaip, jūs, savo darbe vertinate vaikų rašytinės kalbos pasiekimus?
6. Kokių sunkumų iškyla ugdant, 4 metų amžiaus, vaikų rašytinę vaikų kalbą?
7. Kokius, jūsų nuomone, rašytinės kalbos pasiekimus turi turėti 4-erių metų vaikas?
- Aiški kalbėsena,atpažinimas raidžių,skaičių
- Atpažinti figūras,ženklus,daiktus,gyvūnus
- Gebėti parodyti raides,pasakyti jų pavadinimus. Taip pat su skaitmenimis ir figūromis
- Parašyti,atpažinti raises,skaitmenis
- Gebėti parašyti keliatą raidžių ,skaičių.juos atpažinti
- Gebėti atkirti ir paskytu raides,skaičius. Kaikuriuos iš jų jau mokėti ir parašyti
- Mokėtii taisyklingai ištarti raides,skaičius
- Atpažinti raides,daiktus,skaičius,fogūras
- Susikaupimo darbštumo supratingumo
- Rašyti raides,skaičius,figūras