Pedagogo vaidmuo ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinį intelektą
Laba diena, esu IV kurso Vaikystės pedagogikos studentė. Šiuo metu atlieku tyrimą baigiamąjam bakalauro darbui, kurio tema „Pedagogo vaidmuo ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinį intelektą“. Prašau skirti truputį savo laiko ir užpildyti šią anketą. Anketa anoniminė, tyrimo rezultatai bus pateikti apibendrinti ir naudojami tik baigiamojo darbo tikslais. Iš anksto dėkoju už Jūsų skirtą laiką ir išsakytą nuomonę.
1. Lytis
2. Amžius
- 40
- 39
- 61m.
- 34
- 38
- 27
- 28
- 32
- 22
- 26
3. Kokiame mieste/kaime dirbate
- Vilniuje
- Vilniaus
- Vilniuje
- Vilnius
- Vilnius
- Vilniuje
- Vilniuje
- Vilnius
- Vilniuje
- Vilniuje
4. Ugdymo įstaiga kurioje dirbate:
5. Koks Jūsų požiūris į emocinio intelekto ugdymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje? Prašau įvertinti pateiktus teiginius 5 balų skalėje (5 balai - visiškai sutinku su teiginiu, 1 balas - visiškai nesutinku su teiginiu).
6. Ar savo pedagoginiame darbe naudojate emocinio intelekto ugdymo programas? Jeigu taip, tai kokias?
Kitas variantas...
- Kalbame apie emocijas, turime savaitinius susirinkimus šia tema
- Vaidinimas per žaidimą , pokalbiai
- Visa muzikinė veikla ugdo emocinį intelekta.(Dirbu meninio ugd. pedagoge)
- Dirbu 2-3m.gr.tai ugdome per žaidimą ir įv.veiklas.
- Gyvenimo įgūdžių programa
- Thinking school
- Pačios sugalvojame.Turim grupę kuri naudojaKimochi
- Penktadieniais turime visos savaitės aptarimą (kaip jautiesi visą savaitę darželyje)
- Anksčiau naudojau Kimochi, pakeitusi darbovietę-darželį, nenaudoju jokios programos, bet pritaikau turimas kimochi programos principus su turimomis priemonėmis.
7. Kokiu metu stengiatės ugdyti vaikų emocinį intelektą?
Kitas variantas
- Visa laika
8. Su kokiais sunkumais susiduriate ugdant emocinį vaikų intelektą?
Kitas variantas
- Nesusiduriu
- Sunku, nes grupėje 24vaikai
- Nesusiduriu
- Nesusidoriu.
- Bendradarbiavimo trūkumas ištėvų pusės.
- Per didelės vaikų grupės
- Nesusiduriu
- Lopšelinukai dar mažiukai bet stengemės ugdyti vaikų El
- Nesusiduriu
- Retai būna sunku
9. Ar klasėje yra erdvė skirta EI ugdymui (nusiraminimo kampelis/centriukas) kuri laisvai prieinama vaikams?
Kitas variantas
- Sensorinis kambarys
- Susirinkimai emociju tema vyksta kiturnei ryto ratas iprastai
10. Kaip reaguojate į tinkamą vaikų elgesį dienos metu?
Kitas variantas
- Pagiriu vaiką ar tik jį asmeniškai ar visiems matant, vakare tėvams jam girdint ar negirdint pasakau
- Pagiriu vaiką asmeniskai, apkabinu. Pagiriu vaiką grupėje, kad girdėtų kiti, taip pat pagiriu prie tėvų.
- Tinka 2 ir 3 variantai
- Pagiriu, tuo metu, kai pasireiškia teigiamas elgesys.
11. Kaip dienos metu reaguojate į netinkamą vaikų elgesį?
Kitas variantas
- Sustabdau vaiką, pasakau jam asmeniskai ar prie kitu, nesvarbu, vakare tevams pasakau kartais vaikui girdint kartais ne.
- Neturiu tokių situacijų
- Tinka 3 ir vaikui nusiraminus kalbantis su juo, ieškant tinkamų sprendimo/reagavimo būdų
- Reaguoju iš karto po netinkamo elgesio. Kalbuosi su vaiku apie jo elgesį. Kartais ignoruoju labai priklauso nuo situacijos kurioje kilo netinkamas vaiko elgesys.
- Priklauso labai nuo vaiko, tačiau būna, kad ir stabdau vaiką bei pasakau jam pastabą, o kartais ir ignoruoju (jei matau, kad netinkamas elgesys yra dėmesio siekimas). Dienos pabaigoje susitikus su tėvais stengiuosi informuoti apie vaiko elgesį, tačiau neigiamus dalykus pasakau tik vaikui negirdint.
12. Įverinkite teiginius (kaip dažnai dienos metu vartojate tokius ar panašius teiginius). 5 visada; 4 dažnai; 3 kartais; 2 labai retai; 1 niekada.
13. Kaip dažniausiai, pasisveikinate su vaikais atėjusiais ryte į klasę?
Kitas variantas
- Pasisveikinu žodžiu, prieinu prie durų pasitikti, palydžiu pas draugus
- Pamokėlės pradžioje padainuojame nuotaikingą pasisveikinimo dainelę (dialogo forma)
- Pasikviečiu pas save ir pasisveikinam, apsikabinam, pašnekinu kaip jaučiasi, kas naujo ir pan.
14. Ar žaidžiate su vaikais lauko metu?
Kitas variantas
- Priklausomai nuo poreikio, jei niekas neinicijuoja zaidimu, neretai inicijuoju as.
- Žaidžiu pagal aplinkybes. Jei įmanoma zaidžiu su visais.
- Dažniausiai stebiu vaikus, užtikrinu saugumą, tačiau kartais ir pažaidžiam kartu su tais, kurie nori.
- 1, 2 ir 3 variantai tinka
- Užtikrinu vaikų saugumą ir kai tik galiu žaidžiu su jais
15. Ar valgote kartu su vaikais?
Kitas variantas
- Kai vyko adaptaciją tai valgiau su vaikais,dabar atskiro stalo bet kartais ir su vaikais.
- Kai vaikai sugula
- Valgome kartu, bet nesišnekučiuojame, stalo etiketas.
- Valgome kai vaikai valgo, tik kur papuola, nes vietos nei prie vaikų stalo, nei atskirai valgiui neturime. dažniausia stovėdamos.
16. Kokie kasdieniai jūsų veiksmai prieš vaikų pietų miegą?
Kitas variantas
- Priklauso nuo tos dineos vaiku elgesio. Jei viskas gerai, darau viska kas parasyta auksciau :)
- nedirbu grupėje
- Seku pasaką
- seku savo sugalvotas pasakas, pagal dienos situacijas
17. Ar dienos eigoje parodote savo emocijas/jausmus vaikams?
Kitas variantas
- Kartais susilaikau nuo negatyviu emociju.
- Stengiuosi būti pozityvi