Nuotolinis mokymasis

4. Kokius nuotolinio mokymosi privalumus bei trūkumus įžvelgiate?

  1. Privalumai : galima derinti mokymosi procesą su darbu, darbas vyksta iš namų, nereikia niekur keliauti ar važiuoti. Trūkumai : Jaučiama komunikacijos stoka, trūksta kontakto su dėstytoju jo pagalbos realiu laiku,klausimai įveikiami gerokai vėliau.
  2. Kenkia akims, mokymosi kokybė nukrito.
  3. Privalumų nematau beveik jokių, yra sudėtinga susigaudyti tarp visų skirtingų programų ir prisiminti kurioje programoje kas vyksta
  4. Privalumai: modernumas, mažesnis laiko praleidimas virtualioje klasėje, kūrybiškumo lavinimas. Trūkumai: sublogėjus rega, mažai fizinio darbo, neproduktyvumas.
  5. Tobulėjama IKT srityje, trūksta betarpiško bendravimo su vaikais.
  6. Privalumų daug nematau, gal, kad galima įrašyti pamokas ir mokiniai gali pasižiūrėti dar kartą, ar vėliau. Mokiniai priversti išmokti ne tik žaisti, bet ir dirbti su technologijomis. Gerėja darbo su technologijomis įgūdžiai. Pagrindinis trūkumas - varginamos akys tiek vaikų, tiek mokytojų, kurie priversti nuo ryto iki vakaro dirbti, nes reikia patikrinti visus darbus ir daugiau laiko prireikia pasiruošimui.
  7. Privalumas- tėvai daugiau dėmesio skiria mokinių ugdymui, žino kokias temas jų vaikai nagrinėja pamokų metu. Namų darbai atliekami sistemingai. Trūkumas- mokiniams sunku sukaupti ir išlaikyti dėmesį į ekraną. Daugelio mokinių dėmesį blaško pašaliniai dirgikliai: augintiniai, jaunesni broliai ir sesės, televizorius kitame kambaryje, garsai iš virtuvės.
  8. Vienas iš privalumu, kad mokiniai darosi savarankiškesni, tobulėja kompiuterinis raštingumas.Priešmokyklinukams, 1-2 klasių mokiniams reikalinga tėvų pagalba, o tėvai turi dirbti. Vaikus prižiūri seneliai arba samdomos auklės, kurios dažniausiai negeba dirbti su IKT. Yra vaikų, kurie neturi kompiuterio, turi tik mobiliuosius telefonus.
  9. Kolkas tik trūkumai,mokiniai vieni nesugeba išsiaiškinti medžiagos,matosi iš rezultatų.
  10. Vienintėlis privalumas - galiu geriau išsimiegoti, nes nereikia anksti keltis, kad spėčiau susiruošti ir nuvažiuoti į mokyklą. Trūkumai: mokytis savarankiškai sunku, užima žymiai daugiau laiko, kai kurie mokytojai užduoda darbo tris kartus daugiau, nei užduodavo mokykloje.