Motyvacijos mokėti mokesčius veiksniai
Esu VDU studentas, rašau diplominį darbą apie motyvacijos mokėti mokesčius veiksnius. Prašau man padėti: atsakykite į toliau pateiktus klausimus. Užtruksite apie 5-10 min. Apklausa yra ANONIMINĖ. Ji leidžia atskleisti SAVO POŽIŪRĮ. Ties kiekvienu klausimu pažymėkite LABIAUSIAI TINKANTĮ atsakymo variantą ir, jei norite ką nors papildyti, galite tai padaryti tam išskirtoje vietoje apklausos gale.
1. Tarkime, Jums pačiam nuo savo dabartinių pajamų (uždarbis, stipendija, pinigai iš tėvų ir kt.) reikia sumokėti mokesčius. Kokios būtų Jūsų pastangos sumokėti visus mokesčius?
2. Kas turėjo reikšmę tokiam atsakymui (galite žymėti daugiau nei vieną atsakymo variantą)? Jei nežinote, kas turėjo reikšmę, klausimą praleiskite.
Kita (prašau įrašyti):
- Pareiga
- nesąžiningas valstybės biudžeto valdymas
- sunkoka pasirinkti, nes labai neaiškiai suformuluoti atsakymų variantai. Aš kaip dėstytoja siūlyčiau tobulinti anketą:)
- sloga kamauoja del to ir moku
- Jeigu pajamas gaunu užsienyje, nejaučiu ypatingo noro mokėti Lietuvai mokesčius - ne LT man suteikė galimybę juos uždirbti.
- kuo daugiau mokesciu susimoku pati, tuo labiau nepriklausoma tarkim nuo tevu
- Negatyvus požiūris į mokesčių pavidalu sumokėtų pinigų neskaidrų panaudojimą: kylant mokesčiams ir didėjant jų įvairovei dažniausiai girdimos kalbos, kad jų arba nepakanka, arba bus įvesti nauji naujoms sritims, kai tuo tarpu pamatinės sritys nors ir sulaukdamos savos dalies tampa vis labiau apverktinos būklės. Reziume: neskaidrus ir neaiškus pinigų panaudojimas ir "feedback'o" apie panaudojimą nebuvimas.
- nera
- Pieliečio pareiga
- Negaunu jokių pajamų, tad tenka prašyti tėvų pagalbos.
3. Jūsų požiūriu:
4. Kaip vertinate Lietuvos:
5. Kaip jums atrodo, kokios būtų Jūsų aplinkos žmonių pastangos sumokėti visus mokesčius?
6. Ar, pagal jūsų religiją, Jums reikia mokėti mokesčius?
7. Ar, pagal jūsų filosofiją, moralines, politines pažiūras, Jums reikia mokėti mokesčius?
8. Kuris teiginys Jus geriausiai apibūdina?
9. Koks Jūs esate labiau: materialistiškas ar nematerialistiškas?
10. Ar esate linkęs rizikuoti?
11. Ar esate mokęsis apie mokesčius?
12. Jūsų lytis:
13. Jūsų amžius:
14. Jūsų išsilavinimas:
Jei atsakėte kita, prašau rašyti čia:
- aukstesnysis
- mokausi universitete
- vidurinis+profesinis
- du aukštieji
- Aukštasis universitetinis
- studijuoju ir dirbu
- esu habil.debil.profesorius
- Pradėtas aukštasis
- Studijuoju
- TURIU IR VERSLO ORGANIZAVIMO KVALIFIKACIJA
15. Jūsų darbo pobūdis:
Jei atsakėte kita, prašau rašyti čia:
- Dirbanti studentė
- nuo verslo mokesčių nemoku, nematau prasmės
- studentas
- Samdomas darbuotojas ir studentas
- lektorius
- Studente kurianti savo versla
- nieko neatsakiau
- studentas, samdomas darbuotoja
- studentė, dirbu pagal autorines sutartis
- dirbanti studente
16. Jūsų dabartinės pajamos (uždarbis, stipendija, pinigai iš tėvų ir kt.) yra:
Jeigu norite ką nors papildyti, galite tai padaryti čia. AČIŪ UŽ JŪSŲ LAIKĄ IR PAGALBĄ!
- 600 lt pajamos
- alga 850lt!!!!!!!!!!!! mokesciai 600lt!!!!!!!!!!!!!!!
- kai apsidairai, kas vyksta šitoj kombinatorių valstybėj, supranti, kad tavo mokesčiai nueina valdovų rūmams, auksiniams tualetams, o pensininkams neužtenka. Kodėl turėčiau duoti pinigų aferistams?
- Esu studentė, nedirbu, o pajamas gaunu iš tėvų, kad 16 klausime nėra man tinkančio atsakymo, nes tokių pajamų tikrai neturiu.
- Sėkmės diplominio rašyme :)
- Dar daug kas priklauso nuo nuotaikos. Net ir valstybės bei mokesčių sistemos vertinimas. Ir noras mokėti mokesčius taip pat.
- sekmes rasant :)
- 16 klausime pageidautina grafa - nenorodysiu
- Sėkmės
- Stipendijos tai tikrai per mažos, kažkoks visiškas nesusipratimas valstybės politikoje. Pavyzdžiui, Sovietų Sąjungos laikais, visi įstoję į aukštąsias mokyklas studentai gaudavo 40 rublių dydžio stipendiją kas mėnesį, kai bendrabutis metams kainavo 20 rublių! Maistas kainuodavo tiesiogine to žodžio prasme kapeikas. Dabar stipendija – kelios dešimtys litų (omenyje turiu visos Lietuvos kontekstą), o maistas kainuoja ne centus, kainos skaičiuojamos vos ne dešimtimis litų. VDU stipendijų tvarka iki paskutinio senato posėdžio buvo tikrai išskirtinė ir labai išmintinga, tačiau net ir iš maksimalios 780 Lt stipendijos mokant visus mokesčius, t.y. nuomojantis ne bendrabučio būstą, pragyventi būtų tikrai sunku. Apie šalies minimalų algos dydį neatskaičius mokesčių (800 Lt) ar pensijas tai iš vis nėra ką kalbėti. Ne veltui Lietuva stebuklų kraštas – atidavus algą ar pensiją mokesčiams, žmonės apsirengę vaikšto, net mašiną kiti nusiperka. Tiesa, automobilį nusipirkti Lietuvoje nėra dyvas (15-20 m. senumo), didesnė problema kaip už lietuviškas pajamas kuro legalaus, kad valstybės neapvoginėtum ir sąžinę švarę laikytum, nusipirkti :). Tai, kad lietuviškų pajamų/mokesčių sąlygomis mūsų šaly dar iš vis yra ką apklausti, tikrai verta mokslinių studijų. Sėkmės rašant darbą.