Lietuvių liaudies dainų įtaka tautiškumui

Sveiki, esam VU Kauno humanitarinio fakulteto kultūros vadybos ketvirto kurso studentės. Šiuo metu atlieku tyrimą apie lietuvių liaudies dainų daromą įtaką tautiškumui. Jūsų pagalba užpildant anketą man yra labai svarbi. Būčiau labai dėkinga, jei nepatingėtumėte jos užpildyti. Tai ilgai neužtruks. Iš anksto dėkui :)

Jūsų lytis?

Jūsų amžius?

  1. 12
  2. 16
  3. 27
  4. 34
  5. 19
  6. 20
  7. 25
  8. 24
  9. 20
  10. 25
…Daugiau…

Kas Jums yra tautiškumas?

  1. tėvynės meilė ir jos puoselėjimas įvairiomis gyvenimo sąlygomis
  2. Visų pirma domėjimasis savo šeimos, savo krašto ir savo tautos istorija, tautinių vertybių puoselėjimas asmeniniame gyvenime, kasdieninis domėjimasis krašto senąja ir moderniąja kultūra, tradicijų tęsimas savo asmeniniame gyvenime, nebūtinai dainų. Deja, aš neturiu klausos nei gero balso, tai pritardama tik viską sugadinčiau, tačiau mielai niūniuoju, nesivaržydama šoku tautinius šokius, kai proga pasitaiko.
  3. Nepriekaištingas kalbos mokėjimas, domėjimasis papročiais.
  4. Priskyrimas savęs tam tikrai tautai ir pilnavertis tos tautos interesų atstovavimas, kultūros bei tradicijų puoselėjimas saugojimas ir puoselėjimas
  5. dalis identiteto
  6. Tautiškumas, tai tradicijų papročių puoselėjimas, žinojimas, taip pat tradicinių lietuvių švenčių šventimas. Manau, kad tautiškumas siejasi net su patriotiškumu, nes žmogus gerbiantis protėvių palikimą gerbs ir pačią šalį.
  7. Tautiškumas man visų pirmiausia yra pagarba ir meilė Tėvynei, jos tradicijų saugojimas ir puoselėjimas bei supratimas.
  8. kasio varzybose faina parekaut uz savo salies komanda.
  9. Šitą praleidžiu, niekaip neišmastau.
  10. geras klausimas. niekada apie tai negalvojau. tiesiog. gal toks dalykas, kuris telpa į žodį 'Lietuvis' (mano atveju). na kai jautiesi, jog priklausai kažkokiai 'tautai'. kad yra kažkas bendro tarp tavęs ir tavo tautiečių. mano požiūris kiek kosmpolitiškas, tad nesureikšminu tautiškumo. ar kaip tai pavadint (gal netaip išsireiškiau). mano 'tautiškumo' suvokimas apsiriboja - kalba ir tautinėm tradicijom.
…Daugiau…

Ar vaikystėje dainuodavote lietuvių liaudies dainas?

Ar dalyvaujate (bent kartą dalyvavote) folkloro festivaliuose kaip žiūrovas arba dalyvis?

Kaip dažnai dalyvaujate valstybinių švenčių minėjimuose?

Kiek dainų iš šių išvardintų žinote (esate girdėję): "Šią naktelę per naktelę", "Saulutė nusileido", "Padainuosim mes sustoję", "Oi, Neverk, Motušėle", "Ant kalno karklai siūbavo", ""Mažam kambarėly"?

Ar naujai skambančios lietuvių liaudies dainos skatina tautiškumo jausmą?

Kitas variantas

  1. Jei yra perdainuojamos naujai, arba tiesiog panaudotos temos instrumentiniuose kūriniuose.

Kokias matote lietuvių liaudies dainų ateities perspektyvas?

  1. Geras
  2. liūdnas, nes vyksta globalizacijos procesai, nebent liet.l.dainomis stipriai susidomėtų užsieniečiai
  3. Man atrodo, kad folkloro tyrinėjimai ir senųjų dainų perdainavimas vis labiau populiarėja. Beto, kiekviena karta dar ir improvizuoja - įvelka į savo kartai priimtiną muzikinį stilių. Nieko blogo, taip tautinė idėja keliauja iš kartos į kartą.
  4. Ne vien dainos, bet ir visas folkloras turėtų būti labiau akcentuojamas mokymo įstaigose ar darbe, nes kol kas akivaizdu, jog viso to reikšmė šiuo metu yra sumenkėjusi žmonėms.
  5. Jas tik reikia priminti ir jos skambės visur.
  6. jaučiu skaitnimą domėtis liaudies dainomis. Tikiu, kad liaudies dainų mėginimas jas populiarinti, pvz., atliekama su pop daininkais daro populiaresnes. Žiūrint iš individo pusės, mes senstame, ir tikiu, kad gręšimės į savo šaknis, ištakas, susėdę prie stalų dainuosime tas dainas, kurias dainuodavo mūsų tėvai ir seneliai. Pati dalyvaudama giminių susitikimuose ar vestuvėse, kai muzikantai užgroja laiudies dainas, iš kažkur žinau žodžius, ir dainuoju drauge. Galbūt taip yra ne visiems. Todėl reikėtų skatinti. Manau daugiau skirti laiko ugdant vaikus jau mokyklos suole, ar net darželyje. Neužtenka vien pilietinio ugdymo, ar kelių pamokų, skirtų tautiškumui per istorijos ar leituvių kalbos pamokas. Taigi, manau, kad ateitis bus šviesi, tik reiktų stengtis ir dėti daugiau pastangų, užtikrinant teigiamą perspektyvą.
  7. Manau, yra žmonių, kurie puoselės ir nepamirš liet. liaudies dainų. Norėčiau tikėti, jog jos nebus pamirštos.
  8. manau, kad folkrorinės dainos išliks tokios pačios, tik jos (kaip ir dabar) galbūt nebus plačiai klausomos visuomenės. Paskutiniu metu vyrauja tendencijos atgaivinti liaudies dainas jas šiek tiek pakeičiant aranžuotę, stilių, pagyvinant, pritaikant plačiajai visuomenei, jaunimui, ir tai ateityje turėtų dar labiau plėstis.
  9. man tai neidomu
  10. Jeigu dainuos taip ateityje kaip dainavo joms atsiradus - tai jokių. Kaip minėjau praeitame klausime, nebent bus perdainuojamos (žmonių, kurie gali dainuoti), arba bus naudojamos liaudies dainų temos pvz. orkestriniuose kūriniuose. Vienas olandas Jacob de Haan parašė orkestrinį kūrinį paremtą lietuvių liaudies dainų motyvais pavadinimu The Heart Of Lithuania. Jei idomu paklausykit, labai gražus.
…Daugiau…

Kaip manote, ar lietuvių liaudies dainos puoselėja tautiškumą?

Kitas variantas

  1. Trečias kart neberašysiu to paties atsakymo ;)
Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą