Lietuvių liaudies dainų įtaka tautiškumui

Kokias matote lietuvių liaudies dainų ateities perspektyvas?

  1. Geras
  2. liūdnas, nes vyksta globalizacijos procesai, nebent liet.l.dainomis stipriai susidomėtų užsieniečiai
  3. Man atrodo, kad folkloro tyrinėjimai ir senųjų dainų perdainavimas vis labiau populiarėja. Beto, kiekviena karta dar ir improvizuoja - įvelka į savo kartai priimtiną muzikinį stilių. Nieko blogo, taip tautinė idėja keliauja iš kartos į kartą.
  4. Ne vien dainos, bet ir visas folkloras turėtų būti labiau akcentuojamas mokymo įstaigose ar darbe, nes kol kas akivaizdu, jog viso to reikšmė šiuo metu yra sumenkėjusi žmonėms.
  5. Jas tik reikia priminti ir jos skambės visur.
  6. jaučiu skaitnimą domėtis liaudies dainomis. Tikiu, kad liaudies dainų mėginimas jas populiarinti, pvz., atliekama su pop daininkais daro populiaresnes. Žiūrint iš individo pusės, mes senstame, ir tikiu, kad gręšimės į savo šaknis, ištakas, susėdę prie stalų dainuosime tas dainas, kurias dainuodavo mūsų tėvai ir seneliai. Pati dalyvaudama giminių susitikimuose ar vestuvėse, kai muzikantai užgroja laiudies dainas, iš kažkur žinau žodžius, ir dainuoju drauge. Galbūt taip yra ne visiems. Todėl reikėtų skatinti. Manau daugiau skirti laiko ugdant vaikus jau mokyklos suole, ar net darželyje. Neužtenka vien pilietinio ugdymo, ar kelių pamokų, skirtų tautiškumui per istorijos ar leituvių kalbos pamokas. Taigi, manau, kad ateitis bus šviesi, tik reiktų stengtis ir dėti daugiau pastangų, užtikrinant teigiamą perspektyvą.
  7. Manau, yra žmonių, kurie puoselės ir nepamirš liet. liaudies dainų. Norėčiau tikėti, jog jos nebus pamirštos.
  8. manau, kad folkrorinės dainos išliks tokios pačios, tik jos (kaip ir dabar) galbūt nebus plačiai klausomos visuomenės. Paskutiniu metu vyrauja tendencijos atgaivinti liaudies dainas jas šiek tiek pakeičiant aranžuotę, stilių, pagyvinant, pritaikant plačiajai visuomenei, jaunimui, ir tai ateityje turėtų dar labiau plėstis.
  9. man tai neidomu
  10. Jeigu dainuos taip ateityje kaip dainavo joms atsiradus - tai jokių. Kaip minėjau praeitame klausime, nebent bus perdainuojamos (žmonių, kurie gali dainuoti), arba bus naudojamos liaudies dainų temos pvz. orkestriniuose kūriniuose. Vienas olandas Jacob de Haan parašė orkestrinį kūrinį paremtą lietuvių liaudies dainų motyvais pavadinimu The Heart Of Lithuania. Jei idomu paklausykit, labai gražus.
  11. jei bus kas jas išsaugo ir puoselėja - jos išliks, bet tik kaip istorija. nes laikai keičiasi, žmonių mąstymas ir skonis taippat. bijau, kad lietuvių liaudies dainos taps istorija. ir jas pakeis nauji šlageriai.
  12. Priklauso nuo jaunosoios kartos brandumo-kaip sugebes pritaikyti ir testi tradicijas
  13. jos turi palaikyti tautiskumo dvasia!
  14. silnos, išskyrus Užsienio Lietuvius kurie tai puoselėja.
  15. puikias,bent jau zymiai geresnes nei buvo pries 30 metu
  16. negalvoju apie jų perspektyvas.man jos neįdomios.
  17. Susidomėjimas jomis tolygiai mažės, bet naujai skambančios lietuvių liaudies dainos vis dar susilauks dėmesio.
  18. manu bus zmoniu, kurie labai puoseles tautiskuma, bus ir tokiu, kuriems tai nereiks nieko
  19. Išliks, tik šiek tiek adaptuosis.
  20. Perspektyvos labai mažos. Vis labiau yra vaikomasi vakariečių primetamų madų. Norint, kad vartotojiška visuomenė atkreptų dėmesį į liaudies dainas, jas galima moderniai aranžuoti. ŽInoma, taip pararandant dalį autentiškumo.
  21. Manau, kad šios dainos bus puoselėjamos ir autentiškos, ir perdainuotos.
  22. Modernizacija ir adaptacija jaunimui