Todėl, kad ugdant mūsų ikimokyklinio amžiaus vaiko komunikacijos įgūdžius gerėja vaiko pasitikėjimas savimi ir aplinkiniais.
Labai svarbu, kad vaikas mokėtų konkrečiai ir rišliai dėstyti savo mintis, išsakyti savo poreikius.
Nuo komunikacijos daug kas priklauso gyvenime.
Gražios ir taisyklingos kalbos naudojimas, girdėjimas suteikia pažinimą, o tokiu būdu jie mokosi socialinių įgūdžių, ugdosi emocijų supratimą.
Jei vaikas nemokės bendrauti ir siocializuotis, tai gali neigiamai atsiliepti į jo prisitaikymą visuomenėje
Komunikuodamas vaikas ugdo savo socialinius įgudžius, pasitikėjimą kitais
Vaikas turi pažinti viską aplinkui, taip jis susiformuos kaip pilnavertė asmenybė
tik supratęs save (emocijas) gebėsi suprasti kitus.
Nes vaikui reikia bendravimo, kitaip vyksta "emocinis badas".
Tik ugdydami visumą, galime pasiekti pačių geriausių teigiamų rezultatų visapusiškame vaikų ugdyme