Ketverių – penkerių metų amžiaus vaikų komunikacijos ugdymas šiuolaikine grožine vaikų literatūra.

Gerb. Respondente,

Klaipėdos valstybinės kolegijos Verslo fakulteto Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos studijų programos ketvirto kurso studentė Rita Sabaliauskienė atlieka tyrimą. Tyrimo tikslas – išanalizuoti ketverių – penkerių metų amžiaus vaikų komunikacijos ugdymą šiuolaikine grožine vaikų literatūra. Apibendrinti tyrimo rezultatai bus panaudoti baigiamajame darbe “Ketverių – penkerių metų amžiaus vaikų komunikacijos ugdymas šiuolaikine grožine vaikų literatūra”. Tyrimo metu nurodyti vardo ir pavardės nereikia, tai daroma siekiant užtikrinti Jūsų anonimiškumą. Atsakydami į klausimus Jūs sugaišite apie 15 min. Jūsų pateikta nuomonė ir apibendrinti tyrimo rezultatai leis nustatyti kaip yra ugdoma ketverių – penkerių metų amžiaus vaikų komunikacija šiuolaikine grožine vaikų literatūra.

Atsakydami į anketoje pateiktus klausimus atsakymo, kuris labiausiai atitinka Jūsų nuomonę, variantą pažymėkite V, o kur reikia įrašykite. Pažymėti galima keletą variantų.

1. Jūsų amžius:

2. Kiek suaugusių žmonių sudaro Jūsų šeimą? Išvardinkite.

  1. Aš ir vyras.
  2. 3
  3. Du
  4. 2
  5. Tėtis. Mama ir du vaikai
  6. 2
  7. Du žmonės.Mama.tėtis.
  8. 2
  9. Audronė ir Martynas
  10. Du
…Daugiau…

3. Kiek vaikų sudaro jūsų šeimą?

  1. Du
  2. Vienas
  3. Vienas
  4. 2
  5. 2
  6. 2
  7. 1
  8. 2
  9. 2
  10. Du
…Daugiau…

4. Kokio amžiaus Jūsų vaikai?

  1. 3,5 ir 1,5
  2. 4metai
  3. 5 metai
  4. 3m. ir 4m.
  5. 4 ir 5 metų
  6. 5
  7. 4metai
  8. 4 ir 8
  9. 4-5
  10. 4-5
…Daugiau…

5. Kaip suvokiate Jūsų ikimokyklinio amžiaus vaikų komunikaciją šeimoje?

6. Kodėl taip manote?

  1. Komunikacija tai bendravimas, o bendrauti galima įvairiai. Kalbant, gestais, žaidžiant.
  2. Nes tokio amžiaus vaikams reikalinga įvairiapuse informacija
  3. Viskas formuojasi iš šeimos.
  4. Kartais šeimoje perduodame informaciją, kartais aptariame patirtis, visa tai vyksta tiek žodiniais ženklais, tiek įvairiais signalais.
  5. Visi žmones mokinasi vieni iš kitų taip ir vaikai mokinasi iš tėvų juos mėgdžioja stebi.
  6. Komunikuojame dalindamiesi ir informacija, ir patirtimi, ir kitais ženklais
  7. Tėvai auklėja vaikus, rodydami savo pvz.,taip pat perduodami informaciją, gautą iš kažkur kitur
  8. Su vaikais būtinas pilnavertis bendravimas
  9. tinka vusi teiginiai
  10. Nes kazko vieno tiesiog nepakanka
…Daugiau…

7. Kas, Jūsų manymu, padeda ugdyti Jūsų ikimokyklinio amžiaus vaikų bendravimo įgūdžius?

8. Kodėl taip manote?

  1. Nes vaikas perima tam tikrus dalykus, kas jam patiko ar buvo artima iš įvairių žmonių.
  2. Tėvai yra pagrindas. Pedagogai vykdo tęstinumą
  3. Tai aplinka, kurioje vaikas ugdosi
  4. Pedagogai vaikui yra dominuojančios asmenybės,kol tėvai dirba savo darbus.
  5. Su kiekvienu iš variantų yra truputį kitoks bendravimas, kuris yra svarbus vaikai raidai.
  6. Nes visi įtakos daro. Vaikai stebi visus.
  7. Visi svarbūs, perteikia skirtingus komunikavimo įpročius, patirtį.
  8. Manau visi vyresni ir artimi vaikui žmonės gali jį kažko pamokint
  9. Su vaikais būtinas pilnavertis bendravimas
  10. Karantinas parodė, kaip trūksta bendravimo su bendraamžiais
…Daugiau…

9. Kaip manote, kodėl svarbu ugdyti Jūsų ikimokyklinio amžiaus vaikų komunikacijos įgūdžius?

10. Kodėl taip manote?

  1. Visada drąsesniam ir lengvai bendraujančiam vaikui yra lengviau tarp kitų ar svetimoje aplinkoje.
  2. Komunikavimas padeda vaikui ugdytis visapusiškai
  3. Ne kiekvienas tėvas sugeba būti kelrode žvaigžde.o būdamas tinkamoje aplinkoje vaikas iš to mokosi.
  4. Komunikacija reiškia santykį su kitu.
  5. Vaikas jau didelis jis jau daug ka sugeba ir nereikia laukti kol vaikais prades eiti į mokyklą.
  6. Vaikas geba bendrauti su kitais vaikais ir suaugusiaisiais.
  7. Manau svarbu, kad vaikas nuo mažens mokintųsi bendrauti, kuo greičiau tuos įgudžius įgauna, tuo jam lengviau adaptuotis bet kurioj aplinkoj
  8. Nes taip manau! ;)
  9. Auginu trečią vaiką
  10. Nes taip yra :)
…Daugiau…

11. Kas, Jūsų nuomone, daro didžiausią įtaką Jūsų ikimokyklinio amžiaus vaikų komunikacijos ugdymui?

12. Kodėl taip manote?

  1. Matau pagal pavyzdžius, kaip ką įsisavina.
  2. Tai neatsiejama
  3. Vaikams būtina ugdyti visus išvardintus variantus norint užauginti tikrą žmogų.
  4. Skaitymas prisideda prie vaiko pasaulio suvokimo praplėtimo ir gerina komunikaciją.
  5. Vieni vaikai turi girdimąja atmintį iki regijąja del to reikia ir skaityti su vaikais ir kalbėti ir roditi vaizdu pavaizduotus pavyzdzius( piešinėlius )
  6. Sunku atsakyti
  7. Manau svarbu laikas praleistas su vaiku, o per tą laiką galima ir raides rašyt, ir pasaką paskaityt arba tiesiog pasikalbėt
  8. Todėl!
  9. Nes skaityti ir rašyti kolkas nemoka
  10. Nes bendravimas tai ir klaba ir skaitymas ir bendravimas neverbalinis
…Daugiau…

13. Kuriuos šiuolaikinius metodus ugdant komunikaciją dažniausiai naudojate savo šeimoje?

14. Kodėl?

  1. Siekiu ugdyti vaiką visapusiškai.
  2. Todel ,kad išaugtų visavertis žmogus
  3. Pagal situaciją
  4. Bet koks lavinimo žingsnis veda link tobulybės.
  5. Nes tai gerina komunikaciją.
  6. Nes vaikas domisi viskuom ...viena veikla pabosta
  7. Šiuo metu vaikas komunikuoja užduodamas klausimus, kurie jam įdomūs.
  8. Neakcentuojam nė vieno metodo, tiesiog kartais skaitom, kartais rašom ir t.t
  9. :-)
  10. Pedagoginė patirtis
…Daugiau…

15. Kokiais būdais ugdote ikimokyklinio amžiaus vaikų komunikacijos gebėjimus?

16. Kas, Jūsų nuomone, labiausiai atspindi šiuolaikinės vaikų literatūros sąvoką?

Kitas variantas

  1. Mano vaikam knygos nepatinka
  2. Viskas kartu
  3. .

17. Kodėl taip manote?

  1. Pagal tai kokia dabar didžiausia pasiūla.
  2. Tai populiaru
  3. Tai pagrindiniai dalykai ugdant vaikus
  4. -
  5. Pasakose visais laikais buvo aktualios
  6. Sunku atsakyti
  7. Telefonas ir komp. Įdomiau, nes ten viskas vyksta greičiau
  8. 21amžius
  9. Pažymėjau tai, ką skaitome mes, kas patinka mums, esame dar nedideli
  10. nes skaityti dar nemoka, tai su pavrikslėliais jam įdomiausia.
…Daugiau…

18. Kokią įtaką, Jūsų manymu, daro šiuolaikinė grožinė vaikų literatūra Jūsų ikimokyklinio amžiaus vaikų raidai?

19. Kodėl taip manote?

  1. Kiekviena knyga atlieka skirtingą funkciną. Pasakos ar istorijos-labiau kūribyškumui, vaizduotei lavinti, pasitikėjimui savimi, bendravimui su kitais.. Užduočių knygos-labiau padeda naujiems žodžiams įsiminti, gali vaikas vizualiai pamatyti emocijas ir jas tinkamai suprasti, nei tik girdint pasakoje..
  2. Tiesiog sutinku su pasirinktais teiginiais.
  3. Nes skatina raidą
  4. Ji vaikams suprantama kalba per paveikslelius vaikiskas istorijas padeda suprasti svarbius gyvenimiskus ivykius
  5. Manau visos knygos skirtos lavinti vaizduotei, plėsti žodyną ir t.t
  6. Nes perskaičius knygelę vaikutis klausia, domisi, kartoja naujus žodžius
  7. nes skatina mąstyti
  8. Tai daro ne tik šiuolaikinė grožinė literatūra, bet visa literatūra.
  9. Nes tai reikalinga vaikams.
  10. Knygos, nepriklausomai nuo to ar šiuolaikiška, ar ne, bet visada būna su pamokančiais pasakojimais, apibendrinimais, iš kurių vaikai mokosi pažinti gėrą ir blogą elgesį bei pasėkmes.
…Daugiau…

20. Ar dažnai skaitote savo ikimokyklinio amžiaus vaikams šiuolaikinę grožinę vaikų literatūrą?

Kodėl, taip manote?

  1. Galvoju kad taip juos lavinu.
  2. Nes patinka leisti laiką su vaiku.
  3. Skaitome kiekvieną vakarą
  4. Leidžiu vaikui rinktis, ką jis norėtų išgirsti. Literatūra ne itin domisi, patinka pažintinės knygos.
  5. Dažniausiai skaitau tada, kai jie nori
  6. Galėčiau dažniau
  7. Nes skaitymas lavina vaizduotę, kūrtbiškumą, gerina vaikų socialinius įgudžius, padeda pažinti savo ir aplinkinių emocijas
  8. neturiu tiek laiko, kad galėčiau skaityti savo vaikui grožinę literatūrą.
  9. Nes taip ne tik formuojamas skatinimas skaityti, bet ir būvimas kartu.
  10. Nes kasdien skaitom
…Daugiau…

22. Kokias šiuolaikinės grožinės vaikų literatūros priemones naudojate savo šeimoje?

23. Kada naudojatės šiuolaikinės grožinės vaikų literatūros kūriniais savo šeimoje?

Kitas variantas

  1. Prieš miegą.

24. Išreikškite savo nuomonę apie tai, ar šiuolaikinė grožinė vaikų literatūra padeda ugdyti Jūsų ikimokyklinio amžiaus vaikų komunikaciją?

  1. Taip padeda ugdyti
  2. Taip labai padeda ugdyti
  3. Iš knygų plečiame savo žodyną ir pasaulėžiūrą.
  4. Padeda
  5. Padeda...kiekviena vakara skaitome ir pastebime kad dukra tikrai atsimena ir daznai pritaiko jas savo aplinkoje
  6. Žinoma.
  7. Jeigu skaitantis vaikas sutiks kitą skaitantį vaiką, tai jie ras bendrą kalbą ir komunikuos.Jeigu susitiks skaitantis vaikas ir kompiuterinius žaidimus mėgstantis vaikas, jiems bendraut bus sunkiau. Nėra bendro pomėgio.
  8. Taip
  9. Tikrai ne visa. Šiuo metu vaikučiams yra visiškai absurdiškų knygelių :) Todėl tėveliai turi būti adekvatūs ir žinoti, ką skaito savo vaikams :)
  10. Padeda skatinti vaikų vaizduotę
…Daugiau…
Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą