Ketverių – penkerių metų amžiaus vaikų komunikacijos ugdymas šiuolaikine grožine vaikų literatūra ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

10. Kodėl taip manote?

  1. Nes lavinama tartis, kalbėjimo rislumas, zodynas
  2. Abu variantai labai svarbūs vaiko vystimuisi.
  3. Nes tai komunikacijos ugdymo neatsiejamos dalys, kurios svarbios ugdymo procese, kad užtikrintume vaiko visapusišką ugdymą.
  4. Vaikai 4-5 metų skaityti ir rašyti dar retas kuris gali. Tad vaikams didelę įtaką daro pasakų skaitymas, kitų grožinių literatūros kūrinių klausymas, aptarimas, pasakojimas pagal paveikslėlius.Būtina ugdyti sakytinę vaiko kalbą, skatinti kalbėti prasmingai, taisyklingai, raiškiai, skatinti vaiko norą pasakoti, klausinėti, atsakinėti, deklamuoti, eiliuoti, žaisti žodžiais, garsais, taisyklingai juos tarti. Pratinti bendraujant išklausyti ir išgirsti kalbėjimą, ugdant dėmesingumą, kantrybę ir toleranciją kito žmogaus kalbėjimui.
  5. Nes abu yra svarbūs, vien skaitant ir rašant nepasieksime geriausių rezultatų.
  6. Nes pirmas leidžia vaikui pažinti ir mokytis iš realios, artimos aplinkos, o antras - daro įtaką plačiosios komunikacijos ugdymui, pvz. per vaizduotės plėtimą.
  7. Vaikai kuo daugiau kalba ir užduoda klausimų,tuo labiau lavėja jų emocinis intelektas,savarankiškumas,komunibikalumas ir kt.įgūdžiai.
  8. Susipažinimas.
  9. Skaityti tik pradeda, todėl ne visada ir perskaitytą tekstą supranta
  10. Abiem atvejais siekiama gauti ar perduoti informaciją