Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.

5. Ar muzikos pamokose naudojate užduotis paremtas improvizacija?Taip ar ne? Ar tai reikalinga? Kodėl taip manote?

  1. Taip
  2. Ne.
  3. taip, tai padeda vaikų saviraiškai, suteikia laisvės ir drąsos net tiems, kurie paprastai negroja ir nedainuoja.
  4. Retai naudoju,bet manau,kad tai labai reikalingas dalykas mokinio saviraiškai. Kad nebijotų klysti,mokytųsi čia ir dabwr priimti sprendimus
  5. Taip. Tai išlaivina, skatina ieškoti ir užveda
  6. ne
  7. Žinoma, kad naudoju. Mano kiekviena pamoka yra improvizacija, tik, ačiū vadovėliams, kad leidžia nuo temų nenukrypti, bet kiekvienoje temoje esantys muzikiniai reikalai yra daromi tik su improvizacija.
  8. Taip, tačiau palyginti negausiai. Lietuviškoje muzikos pedagogikoje tai gana apleista sritis. Mes neturime tinkamų metodikų, padedančių vaikus mokyti improvizuoti. Tradiciškai mokomasi atlikti jau anksčiau sukurtus muzikos kūrinius.;
  9. Taip naudoji,ji reikalinga vaikų kūrybiškumui,spontaniškumas ugdyti,atskleisti tam tikrus vaiko gebėjimus.
  10. Naudoju. Reikalinga, nes lavina vaikų kūrybiškumą, laisvę, savo jausmų, emocijų, gebėjimų išraišką