Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.
5. Ar muzikos pamokose naudojate užduotis paremtas improvizacija?Taip ar ne? Ar tai reikalinga? Kodėl taip manote?
Iš tiesų naudoju. Dauguma užduočių stengiuosi duoti su įvairiais improvizaciniais intarpais, nes taip ugdoma vaiko vaizduotė.
Naudoju. Tai ypač patinka mokiniams - jie gali pakvailioti, išreikšti savo mintis, parodyti sukauptą muzikinę patirtį. Tokių užduočių metu visada atsiskleidžia tų mokinių kūrybiškumas, kurie, paprastai, pamokose mėgsta sulaužyti keletą elgesio taisyklių.
Fortepijono pamokose nenaudoju...
Taip, kartais taikau. Bet manau, jog bent minimaliai taikyti improvizacines užduotis arba kitas kūrybiškumą skatinančias užduotis yra privalu kiekvienam muzikos mokytojui, nes tai ne tik ugdo vaikų vaizduotę, kūrybinius gebėjimus, bet ir pačio mokytojo. Tai yra visapusiškai naudinga kūrybinė ugdomoji pramoga pamokos metu, kodėl pavartojau žodį pramoga, nes jei improvizacija, sukurta mokytojo ir parinkta vaikams, yra labai gera, ji net neatrodo kaip pamokos užduotis vaikams, o labiau žaidimo forma, kurios metu vaikai ugdo save praleisdami gerai laiką.
Taip, labai dažnai. Labai reikalinga, lavina vaikų kūrybiškumą.
Taip, nes tai padeda ugdyti kūrybiškumą.
Naudojome ir manau, jog tai reikalinga. Taip gali atsiskleisti vaiko fantazija bei talentas muzikuoti ar kurti.
Naudoju. Manau, kad tai yra reikalinga, nes lavina mokinių mąstymą. Improvizacija paremtos užduotis duoda galimybę mokytojui bei mokiniams lavinti vaizduotę.
Taip, naudoju.
Reikalinga.
Kad kiekvienas vaikas galėtų kurti pagal savo gebėjimus.
Dirbu su ikimokyklinio amžiaus vaikais, dėstau fortepijono bei vargonų specialybę paaugliams, suaugusiems ir užsiiminėju kompozicija - visur naudoju ir mokau kitus improvizuoti. Pagal mane, ekspromtas yra BŪTINAS dalykas. Kiekvienas pedagogas privalo improvizuoti ir šio amato mokyti kitus. Tai išlaisvina, supažindina su kitokiomis muzikos galimybėmis, drąsina eksperimentuoti, skatina nebijoti ir priimti iššūkius.