Dėl studijų ir mokėjimų tvarkų pakeitimų.

Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?

  1. Labai neigiama. Ir taip mokslai brangūs.
  2. nemanau, kad kažką reiktų keisti
  3. Studijos gali būti sustabdytos dėl įvariausių priežasčių, kurios dažniausiai buna nesusijusios su mokslu, tad nesažininga studentų atžvilgiu įvesti mokestį. Beto kursai ir taip yra suspausti tad norint tureti papildomo laiko parasyti ar apsiginti bakalaura yra normalu ir nereikia iš to universitetui pelnytis.
  4. Prasitęsti ir sustabdyti tikrai turėtų būti leidžiama, o mokestį už kelių papildomų dokumentų pasirašymą imti būtų neadekvatu... Juk tai nesukuria tiek daug papildomo darbo. Daug kur pasaulyje studentai prasitęsinėja studijas ir net ne po viena ar du kartus.
  5. Gerai, kad studijas galima prasitęsti ar sustabdyti, bet kai tai daroma n kartų, studentai aptingsta, praranda motyvaciją rašyti darbą, suranda n priežasčių dar prasitęsti laikotarpį, todėl manau, kad studijas turėtų būti galima prasitęsti tik vieną kartą, bet nemokamai :)
  6. .
  7. nepritariu, kadangi dažniausiai studentai dėl rimtų priežasčių sustabdo studijas, o jeigu dar ir moka už studijas, šis mokestis prisideda ir taip prie nemažos sumos. nesuprantu kam reikia to apmokestinimo
  8. Studijų pakeitimai būtini, o mokestis už biurokratizmą pats didžiausias apsurdas. Lietuvoje ir taip brangios studijos, o dar sumokėti šitokią kainą už kelis popierius įvardinsiu prašymą ir priimtą sprendimą dėl studijų stabdymo/atidėjimo ar kt. mažų mažiausiai nusikaltimas.
  9. Mano subjektyvia nuomone, minėti pakeitimai yra netinkami dėl šių priežasčių: 1) ištęstinėse studijose besimokantys sudentai būtent ir renkasi tokį studijų modelį, jog galėtų studijų laikotarpį prisitaikyti pagal savo poreikius ir galimybes, už tai moka universitetui studijų mokestį, todėl atitinkamai šiems studentams turėtų būti suteikta galimybės studijas stabdyti tiek kartų, kiek jiems to reikia, tik stabdymą pagrindžiant pateisinamomis priežastimis. 2) manau, jog toks mokestis yra tik universiteto pasipelnymo šaltinis, nes asmuo universitete stabdymo laikotarpiu nestudijuoja, taigi ir nesudaro jokių finansinių išlaidų universitetui. O vien galimybės stabdyti studijas inicijavimą (prašymo surašymo galimybę) apmokestinti yra socialiai neteisinga. 3)ką reiškia "studijos gali būti vieną kartą pratęstos vienam semestrui"? Pagal tokią formuluotę gautųsi, jog magistro darbo neapgynęs studentas turėtų tik vieną šansą ir tik per vieną semestrą parašyti kitą magistro darbą? - kaip tai suderinama su darbų gynimo planais, kurie rengiami geriausiu atveju 2 kartus metuose, bei gautusi, jog studentas studijas galėtų stabdyti tik 1 semestrui, ar kaip? 4) susimokėti studijų pratęsimo mokestį už grįžimą į studijas, manau, yra tinkama priemonė, siekiant universitetui apsisaugoti nuo piktnaudžiavimo daugkartiniu studijų stabdymo procesu.
  10. Kam dvigubas apmokestinimas.. Užteks vienkartinio