Dėl studijų ir mokėjimų tvarkų pakeitimų.

Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?

  1. NEIGIAMA
  2. Ir taip, jei studijuoja studentas mokamoje vietoje, turi daug susimokėti.
  3. Manau, šis dalykas netūrėtų būti apmokestinamas. Studijos universitete ir tai taip nėra pigios, ir del įvairių rimtų priežaščių susistabdę studijas studentai, gali tiesiog nebetūrėti galimybes jas tęsti vien tik del administravimo mokeščio. manau tai neteisinga studento atžvilgiu, jug tai yra jo asmeninis pasirinkimas studijas stabdyti ar ne, o unoversitetas kažkokių papildomų išlaidų dėl to nepatiria.
  4. Administravimo mokestis turi būti pagrįstas ir proporcingas. Pasirašant studijų sutarti, studentams mokantiems už studijas yra nurodoma kreditų kaina. Kuo grindžiamas administravimo mokestis ir kodėl jis nepagristai toks didelis? Manoma, kad administravimo mokesčio paskirtis turi būti duomenų apsauga, bet ar ji tikrai kainuoja brangiau, nei kredito kaina? Juo labiau, kad toks mokestis turi dvigubo apmokestinimo požymius, mokestis išeinant atostogų ir mokestis sugrįžtant. O dar studentas gryždamas turi dar susimokėti už perlaikomo egzamino skolą - tai jau turime trigubą apmokestinimą.
  5. Dauguma studentų moka už studijas, todėl daugiau jokių mokesčių.
  6. Studentas stabdosi studijas dazniausiai del finansiniu aplinkybiu, todel atimti is jo galimybe stabdytis studijas nesamone...
  7. apmokestinamos yra paslaugos, o ne pasirinkimai.
  8. Nepritariu jokiems mokesčiams
  9. Nereikėtų įvesti mokesčio siekiant iš to pasipelnyti. Ar universitetas praranda daug, studentui susitabdžius studijas? Studijų susistabdymo priežasčių gali būti įvairių: liga, išvykimas, nelaimė, darba ( dažniausia žmogus dirba tam, kad galėtų susimokėti už studijas ar savo pragyvenimą), todėl kelti studijų stabdymo administravimo mokestį nėra labai tykslinga. Studijos ir mano buvo sustabdytos, dėl netikėtai atsiradusio darbo pasiūlymo. Tai nereikšia, kad programos nebaigiau ar nebaigsiu, bet universitetas negali suvaržyti sutdento siekio įsidarbinti irturėti darbą, žinant kad mokymosi įstaiga suteikia galimybes mokytis, bet negarantuoja darbo ir nuolatinių pajamų.
  10. studentui turi būti suteikta teisė susistabdyti studijas, už kurias būtų galima sumokėti (administravimo mokestį), priešingu atveju manau bus suvaržoma pasirinkimo teisė ir nebus patrauklios tokios studijos.