Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Sutinku ir pritariu siūlymui įvesti šiuos pakeitimus.
Ir taip daugelis moka už mokslą, tai nemanau, kad būtų gera mintis viską apmokestinti.
Manau, kad jeigu studentas stabdo studijas iš jo imti mokęstį, kuris yra ne menkas - 75 eur yra neteisinga. Dauguma studentų nėra dirbantys, ypač nuolatinių studijų studentai, todėl tai būtų tiesiog neteisinga. Beto, iš asmeninės patirties žinau, kad studentai dažniausiai stabdo studijas dėl to, kad jiems trūksta pinigų ar kyla kitų su finansais susijusių problemų. Imti pinigus iš katik pradėjusio savo savarankišką gyvenimą žmogaus nėra teisinga. Nemanau, kad įvedus mokęstį studentai norės stabyti studijas, t.y. stabdymas 75 plius pratęsimas 75 eur, iš viso 150 eur. Studentai greičiau mes studijas, nei jas prasitęs.
Labai blogai, mokslas ir taip brangus, o dar papildomai mokėti už nieką nesinori.
Nepritariu, nes už tokį dalyką nesąžininga imti pinigus!
Studentams būna sudėtinga derinti darbą, asmeninį gyvenimą (pvz. vaikai) ir studijas, studijojant keletą metų iš eilės, ateina momentas, kai nėra jėgų, todėl reikia pailsėti, daugiau dėmesio apkreiti asmeniniam gyvenimui. Buna, kad studijų sustabdymas yra būtinumas, tai nėra kažkos ispudingas dalykas, manau jis neturi būti apmokėstinamas.
Manau, kad mokslai yra ir taip brangus + didelius mokescius sumokame uz skolu laikymus, vertinu neigiamai visus papildomus mokescius, nes toks vaizdas susidaro, kad universitetas is studentu nori vien pasipelnyti
1) Norėčiau, kad būtų aiškiai pagrindžiama, kodėl šie veiksmai turėtų būti apmokestinami (jeigu tai yra administravimo mokestis, ar šie pinigai tiesiogiai bus mokami MRU darbuotojams, t.y. pvz referentėms, už atliktus administracinius veiksmus?).
2) Taip pat siūlyčiau, jeigu jau priims šį mokestį, netaikyti jo retrospektyviai - tai ydinga praktika mūsų Universitete.
-
Manau, MRU turėų liautis nustatinėti vis papildomų mokesčių.