Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Neigiama
Manau, kad nauja tvarka gali labai ribotistudento teise rinktis. Jei nauja tvarka bus patvirtinta, turetu buti ivestos papildomos isimtys, kokiais atvajais studentas gali stabdyti studijas daugiau nei 2 kartaus (per studiju laikotarpi).
Mokestis uz studiju stabdymo administravimo mokesti turetu buti zymiai mazesnis. Mano siulymas apie 30 EUR.
Mano nuomone, MRU neturi teisės imti jokių mokesčių iš studentų - vien tik dėl to, kad daugelis ima akademines atostogas arba stabdo studijas nusivylę studijų kokybe. Toks bus ir mano sprendimas - todėl esu visiškai prieš bet kokius mokesčius, kol nebus išspręstas kokybės klausimas.
Neigiama
Tai sumazinti kaina kreditu,mokam uz studijas ir dar moketi kreditus tai apsurdiska!!!!!!!
Jeigu ives bet koki mokesti tai tikrai daug maziau studentu stos i Mykolo Romerio universiteta,Pvz mano pazystami siais metais sake jog nores stoti i si universiteta, bet kaip padare 50%kaupiamojo balo tai labai greitai persigalvuojo,tai manau kad ir cia bus tokia pati situacija.Na cia tik mano nuomone
Dėl studijų stabdymo mokesčio - teisinga.
Tačiau studentams, ypač "įvykdžiusiems bakalauro ar magistro studijų programas, bet nelaikiusiems arba neišlaikiusiems baigiamųjų egzaminų, negynusiems arba neapgynusiems bakalauro arba magistro baigiamojo darbo", studijų pratęsimas galėtų būti neribojamas. Tikrai retas studentas (ypač magistro) mokslų neužbaigia dėl abejingumo..dažniausiai asmeninio gyvenimo aplinkybės trukdo tai padaryti. Manau, reikėtų palikti studentui galimybę pabaigti mokslus tada, kai jo asmeninės problemos išsisprendžia. Žinoma, tokiu atveju, mokestis 75 eur, būtų teisingas.
Ačiū.
nepritariu
Mano nuomone neakivaizdžiai studijuoja studentai kurie dirba ir iš jų atimti galimybę siekti žinių ir mokslo tik todėl, kad ne visada pavyksta suderinti darbo su mokslais, yra neteisinga. Jei nedirbtų negalėtų susimokėti už mokslus.
Gan griežtai apibrėžti studijų sustabdymą gali būti nepatrauklu būsimiems studentams, tačiau tai liečia dirbančius studentus, kuriems aktualus "saugumo" jausmas, nes ne visi darbdaviai toleruoja išėjimus darbo metu. Jeigu studentas nėra dirbantis, tuomet siūlomai tvarkai pritarčiau, o mokestis yra normalu, tik jį "apipavidalinti" reikėtų gal kiek kitaip, nes automatiškai kyla klausimas ar tai mokestis dėl mokesčio, o gal dėl patiriamų išlaidų studentui susistabdžius mokslus, tad mokesčio pagrindimas būtų teigiamas dalykas, jog neatrodytų iš oro.
Neigiama, nes universitetas iš studentų ir taip gauna nemažai pinigų, tad šitas mokestis būtų prilyginimas dar vienam pasipinigavimui. Taip pat kiekvieno asmens gyvenime atsiranda įvairiausių nenumatytų aplinkybių ar pokyčių, tad studijų stabdymo galimybė tik vieną kartą apribotų studento galimybes,