UserGintare.M
Results33
Privati
Pranešti
Anketa neaktyvi

Algoritmų naudojimas priimant teismo sprendimą (1)

Gerbiamasis (-oji), esu Vilniaus universiteto teisės psichologijos studijų programos studentė Gintarė Mameniškytė ir kviečiu Jus dalyvauti magistrinio darbo tyrime apie algoritmų naudojimą teismuose. Čia pateikta sutikimo dalyvauti tyrime forma, kurioje pateikta svarbi informacija apie tai, ko tikėtis jei nuspręsite jame dalyvauti. Jūsų dalyvavimas yra visiškai savanoriškas. Jeigu kils daugiau klausimų apie tyrimo vykdymą, galite su manimi susisiekti el. paštu: [email protected]

Kodėl atliekamas šis tyrimas?

Tyrimas atliekamas siekiant išsiaiškinti, kaip žmonės vertina algoritmų naudojimą priimant teismo sprendimus.

Ką Jums reikės daryti sutikus dalyvauti tyrime?

Jei sutiksite dalyvauti tyrime, pirmiausia reikės perskaityti teiginius apie Jūsų požiūrį į teisėjus (pvz., „Teisėjai priima teisingus sprendimus") ir juos įvertinti nuo „visiškai nesutinku“ iki „visiškai sutinku“. Toliau bus pateiktas trumpas vaizdo įrašas, kuriame bus pristatomi teisėjų naudojami algoritmai. Peržiūrėjus vaizdo įrašą vėl reikės įvertinti kelis teiginius apie vaizdo įrašuose pateiktą informaciją (pvz., „Manau, kad algoritmai padėtų priimti teisingus sprendimus teismo procese"). Galiausiai, būsite paprašytas (-a) atsakyti į kelis klausimus apie save (pvz., nurodyti savo amžių).

Kiek laiko užtruks tyrimas?

Klausimyną užpildyti užtruks 10-15 minučių.

Kiek žmonių dalyvaus tyrime?

Siekiama surinkti ne mažesnę kaip 200 asmenų imtį.

Kas gali dalyvauti tyrime?

Tyrime gali dalyvauti visi 18 metų sulaukę asmenys.

Kas nutiks jei nenorėsite dalyvauti tyrime ar pabaigti pildyti klausimyno?

Jums nėra privaloma dalyvauti šiame tyrime. Jei nuspręsite dalyvauti tyrime, galite bet kada sustabdyti savo dalyvavimą.

Kokia riziką ar diskomfortą galite patirti dalyvaudami tyrime?

Numatoma, kad dalyvaujant šiame tyrime nebus patiriama jokiu specifinių rizikų ar nepatogumų. Nors mažai tikėtina, kai kurie klausimai gali paskatinti Jus pasijusti nepatogiai dėl savo patirčių su teismais. Tokiu atveju galite kreiptis pagalbos telefonais pateiktais svetainėje: https://pagalbasau.lt/pagalbos-linijos/.

Ar yra kokių nors privalumų Jums ar kitiems jei pasirinksite dalyvauti tyrime?

Pateikdami savo nuoširdžią nuomonę padėsite geriau suprasti, kaip žmonės vertina algoritmų taikymą primant sprendimus teisme. Taip pat dalyvaudami tyrime turėsite galimybę pamatyti, kaip atliekami psichologiniai tyrimai.

Ar dalyvavimas tyrime Jums kainuos? Ar už dalyvavimą tyrime Jums bus sumokėta?

Tyrimas jums nieko nekainuos, taip pat nesulauksite užmokesčio už dalyvavimą.

Kaip informacija apie Jus bus apsaugota?

Apklausa yra visiškai anoniminė nėra fiksuojami jokie Jus galintys identifikuoti duomenys. Gauti duomenys bus analizuojami tik apibendrintai, pavyzdžiui, nagrinėjami skirtingo amžiaus žmonių atsakymai. Baigiamajame darbe, kuriame bus skelbiami tyrimo rezultatai, bus pateikta tik apibendrinta tyrimo metu surinkta informacija.

Norėdami sužinoti apibendrintus tyrimo rezultatus ar iškilus klausimams dėl tyrimo vykdymo, galite susisiekti el. paštu: [email protected]

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami

Anketos meniu

Kita anketa »