Vaikų teisių įgyvendinimo geroji patirtis Lietuvoje

10. Kokie veiksniai, Jūsų nuomone, lėmė aukščiau išvardintų programų sėkmę ?(atsakymą prašau įrašykite į žemiau esantį laukelį)

  1. puikiai ištirta mokyklinio amžiaus vaikų grupė
  2. orinatacija į vaiką, jo poreikius
  3. jomis suteikia,a įvairiapusė pagalba vaikams, juos tiesiogiai įtraukiant į socialines – edukacines veiklas, dirbant su jų šeimomis, plėtojant bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis bei institucijomis.
  4. Būtent šios programos yra vykdomos mūsų įstaigoje; Šios programos tinka tikslinei grupei, su kuria dirbame; Įstaigos specialistai yra parengti dirbti su šiomis programomis; Šios progamos gauna finansavimą.
  5. jas įgyvendinantys žmonės, jų profesionalumas.
  6. buvbo skirtos lėšos savivladybei, į darbą įsitraukė nemažias būris specialistų, psichologų. Daugelis programų buvo tęsiamos, todėl pastoviai dirbama. Buvo išleistos knygelės dėl apsisaugojimo nuo galimo smurto. Visas šis kompleksas sukėlė atgarsį visuomenėje
  7. Vaikai patys buvo atsakingi už projektų vykdymą
  8. buvo skiriamos, nors ir nepakankamai lėšos jų įgyvendinimui. į įgyvendinimo procesus įsiliejo NVO, valstybinės institucijos, visuomenė
  9. programoje naudojami inovatyvūs ir vaikams bei tėvams patrauklūs darbo metodai. Programa turi savo įverčius, kurie pilnai atskleidžia pasiektus rezultatus. Tėvų pasitikėjimas mūsų įstaiga ir mūsų teikiamomis paslaugomis. Tėvų motyvacija patiems keistis, mokytis auklėti savo vaikus.
  10. Savanoriu isitraukimas
  11. tinkamai parenkamos priemonės
  12. vykdė geri specialistai
  13. suteikiama pagalba vaikui.
  14. orientyras - vaiko poreikiai, gero mikroklimato kūrimas
  15. Orientuoti į tikslines grupes. Pagalba gauna, tie, kuriems ji reikalingiausia
  16. dalyvauja jose tiesiogia vaikai, specialisatai, tėvai. Kartu bendromis jėgoimis galima pasiekti teigiamų rezultatų
  17. vaiku dalyvavimas
  18. vaiku noras jose dalyvauti
  19. Programos buvo siekta igyvendinti pagrindinius vaiku socialinus įgūdžius. vertinant is musu istaigos veiklos rezultatu matyti, jog mums pavyko padeti vaikams pasirinkit gyvenimo kelia. Tevams padejome isitvirtinti darbo rinkoje.
  20. programos vykdomos sistemingai, dažnai, apima ir įtraukia platų visuomenės ratą
  21. Pačių nevyriausybinių organizacijų aktyvumas. Darbas apimė individualų ir grupinį darbą su vaikais, jų tėvais. Buvo aktyviai bendradarbiauta su policija. Efektyviausia, kad patys vaikai tapo programų tiesioginiai dalyviai
  22. informacijos gausa, ziniasklaidos indelis, vaiku dalyvavimas
  23. įvairių metodikų taikymas darbe, t.y atsidavimas darbui, nuoširdumas, kruopštumas, meilė savo ugdytiniui, gebėjimas išklausyti ir įsiklausyti.
  24. Valstybinis finansavimas programų vykdytojams - tai skatina pradėti veikti ir įgyvendinti programas
  25. Įsitraukia dau bendruomenių
  26. Nes yra arčiausiai žmogaus.
  27. Keičiasi vaiko pasaulis., atsiranda galimybės jam labiau pasitikėti savo jėgomis, išbandyti naujas galimybes. mes dirbame su nusikalstamas veikas padariusiais vaikais, taip bandydami padėti jiems reabilituotis.
  28. ORGANIZACIJŲ AKTYVUMAS,INIACIATYVA, SAVANORYSTĖ. Dažniausiai pačios oragnizcaijos susiradusios fianasavimą, padedamos tarptautiniių organizacijų įgyvendina iniciatyvas vaiko teisiu įgyvendinimo srityje.
  29. Aktyviai jose dalyvauja įvairios organizacijos, valstybės institucijos. Į veiklą įsitraukia ir mokyklos, pedagogai. Noriai ir aktyviai dalyvauja vaikai.