Trečiųjų šalių piliečių, atvykusių laikinai į Lietuvą, integracija, skatinant LR piliečių toleranciją, pritarimą bei stiprinant tarpusavio pasitikėjimo santykius

Gyventojų migracija yra nuolatinis reiškinys ne tik visame pasaulyje, bet ir mūsų šalyje. Užsienio šalių piliečiai atvykę gyventi į Lietuvą dėl ekonominių bei asmeninių, nesusijusių su politiniu persekiojimu ar gamtos katastrofomis priežasčių, vadinami naujakuriais. Naujakuriai neturintys Europos Sąjungos (ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių) pilietybės, vadinami trečiųjų šalių piliečiais. Dalis šių šalių piliečių susiduria su išankstiniais stereotipais, neigiamomis nuostatomis, kadangi savo išvaizda ir kultūra gali skirtis nuo vietos gyventojų. Tai apsunkina jų galimybes sėkmingai integruotis į Lietuvos visuomenę, mažina socialinę darną šalyje. Taigi, imigrantų atvykimas į Lietuvą, priešingai nei kitose ES šalyse, daugiau laikomas problema nei palankia galimybe mūsų šaliai. Todėl įstojus į ES, Lietuva įsipareigojo užtikrinti darbo jėgos judėjimą Bendrijoje. Esant tokiai situacijai, svarbu skatinti Lietuvos visuomenės toleranciją trečiųjų šalių piliečiams, stiprinti jų pritarimą integracijai bei palaikyti pasitikėjimo santykius. Šiuo metu Utenos regiono bendruomenės fondas atlieka tyrimą, norėdamas išsiaiškinti svarbiausias imigrantų iš trečiųjų šalių integracijos problemas, todėl mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Atsakymų anonimiškumas garantuojamas.
Ar, Jūsų nuomone, laikiną leidimą dirbti Lietuvoje turintis ne Lietuvos pilietis ( imigrantas) galėtų sėkmingai vadovauti bendruomenei ar nevyriausybinei organizacijai? ( įrašyti taip arba ne ir kodėl taip manote?)
taip, tai priklauso nuo jo gebejimu o ne leidimo
Manau galėtu, jeigu jis susipažinęs su kultūra ir moka lietuvių kalbą
ne
taip
Manau galetu labai sekmnigai vadovauti. Zinoma priklauso nuo sugebejimu
galir galetu, sunku pasakyti
ne
taip
Taip, jei yra įdomus ir veiklus žmogus, mokantis sudominti aplinkinius.
taip
Taip.
taip
Taip
ne
Taip, nes nevyriausybinės organizacijos nedaro tiek įtakos Lietuvos gyventojų pragyveninmui, galimybėms ir pan.
taip
Jeigu zinotu visas tos bendruomenes iskilusias esamas problemas, sugebetu jas tinkamai spresti, zinoma moketu kalba, tai tada taip.
ne, nes turetu vadovaut bendruomenei to kaimo gyventojas
galetu, jeigu butu pakankamai issilawines ir pukiai suprantantis sawo sriti zmogus
manau, kad taip
Taip, jeigu tik turi tam noro
taip
Taip, jei yra kompetetingas
taip
taip
taip
ne
Taip. Priklauso nuo žmogaus sugėbėjimo ir talento užsiimti tokia veikla
Taip, jei įsijungia į tą veiklą
ne
Taip, yra ne viena tokia bendruomenė
ne
taip
Žinoma, kad galėtų. Per tokias organizacijas labai palanku aktyvinti tautiečių toleranciją imigrantams, bendras veiklas, tarpkultūrinus mainus ir pan. Jau vien kad vadovautų organizacijai, būtų puikus tolerancijos išmėginimas mūsų šalies piliečiams.
TAIP, MANAU TAI VISIŠKAI NEPRIKLAUSO NUO TAUTYBĖS
taip
manau taip
Manau, kad galetu
tikrai taip, tai būtų lyg kultūriniai mainai
Taip.Gabumai
Taip, šie gebėjimai neprikauso nuo tautybės.
ne
abejoju
taip
Ne, nes bendruomenei vadovaujantis žmogus manau turėtų būti "savas" tam kraštui ir ypač bendruomenės nariams.
Taip, jei tai būtų imigrantų įkurta nevyriausybinė organizacija ar bendruomenė.
Taip, kaip ir ankstesniuose atsakymuose tos pačios priežastys.