UserURBF
Vieša
Pranešti

Trečiųjų šalių piliečių, atvykusių laikinai į Lietuvą, integracija, skatinant LR piliečių toleranciją, pritarimą bei stiprinant tarpusavio pasitikėjimo santykius

Gyventojų migracija yra nuolatinis reiškinys ne tik visame pasaulyje, bet ir mūsų šalyje. Užsienio šalių piliečiai atvykę gyventi į Lietuvą dėl ekonominių bei asmeninių, nesusijusių su politiniu persekiojimu ar gamtos katastrofomis priežasčių, vadinami naujakuriais. Naujakuriai neturintys Europos Sąjungos (ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių) pilietybės, vadinami trečiųjų šalių piliečiais. Dalis šių šalių piliečių susiduria su išankstiniais stereotipais, neigiamomis nuostatomis, kadangi savo išvaizda ir kultūra gali skirtis nuo vietos gyventojų. Tai apsunkina jų galimybes sėkmingai integruotis į Lietuvos visuomenę, mažina socialinę darną šalyje. Taigi, imigrantų atvykimas į Lietuvą, priešingai nei kitose ES šalyse, daugiau laikomas problema nei palankia galimybe mūsų šaliai. Todėl įstojus į ES, Lietuva įsipareigojo užtikrinti darbo jėgos judėjimą Bendrijoje. Esant tokiai situacijai, svarbu skatinti Lietuvos visuomenės toleranciją trečiųjų šalių piliečiams, stiprinti jų pritarimą integracijai bei palaikyti pasitikėjimo santykius. Šiuo metu Utenos regiono bendruomenės fondas atlieka tyrimą, norėdamas išsiaiškinti svarbiausias imigrantų iš trečiųjų šalių integracijos problemas, todėl mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Atsakymų anonimiškumas garantuojamas.
Jūsų lytis
Jūsų amžius
Jūsų išsilavinimas
Koks Jūsų požiūris į imigraciją?
Ar turite pažįstamų, draugų ar giminaičių, kurie norėtų emigruoti į Lietuvą?
Kokios problemos, Jūsų manymu, svarbiausios laikinam darbui į Lietuvą atvykusiems imigrantams? ( įvertinti kiekvieną teiginį)
Ar, Jūsų nuomone, trečiųjų šalių piliečių integracijos politika Lietuvoje yra pakankamai koordinuota?
Kokie veiksniai, Jūsų manymu, yra svarbiausi sprendžiant imigrantų iš trečiųjų šalių integracijos problemas? ( įvertinti kiekvieną teiginį)
Kas, Jūsų manymu, efektyviausiai galėtų spręsti imigrantų integracijos problemas? ( įvertinti kiekvieną teiginį)
Ar, Jūsų nuomone, Lietuvoje egzistuoja diskriminacijos problema?
Ar norėtumėte dirbti įmonėje ar įstaigoje, kuriai vadovauja laikiną leidimą dirbti Lietuvoje turintis ne Lietuvos pilietis ( imigrantas)?
Ar norėtumėte dirbti įmonėje ar įstaigoje, kurioje dirba daugiau nei pusė ne Lietuvos piliečių ( imigrantų)?
Kaip reaguotumėte, jei kaimynystėje įsikurtų kokios nors trečiosios šalies pilietis su šeima ( imigrantų šeima)?
Jūsų nuomone imigrantai iš trečiųjų šalių:
Ar pritariate, kad reikia skatinti LR piliečių ir imigrantų iš trečiųjų šalių tarpusavio bendravimą, ugdyti toleranciją, supratimą, įtraukiant į atitinkamas veiklas bei programas?
Jūsų nuomone, kurie iš žemiau pateiktų aspektų labiausiai lėtina imigrantų integracijos ( adaptacijos) procesą? ( įvertinkite kiekvieną teiginį)

Anketos meniu

Rezultatų analizė

X - atsakymo trukmė sekundėmis, Y - atsakymų kiekis. Norėdami padidinti - žymėkite su pele. Sumažinti - spragtelėkite du kartus.

Atsakymų trukmė sekundėmis

Anketos statistika

Paspauskite ant valstybės detalesniems rezultatams
ŠiandienViso
Peržiūrėjimų02479
Atsakymų051

Žinutė anketos autoriui

Kita anketa »