TEKSTILĖS ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS

23. Kaip manote, ko trūksta, kad Lietuvos gyventojai aktyviau rūšiuotų tekstilės atliekas? Kas galėtų paskatinti tą daryti?

  1. įtraukimo sprendimų - priežasties ar naudos
  2. Daugiau konteinerių šalia namų
  3. Daugiau informacijos, kad tai naudinga ne tik aplinkai.
  4. Trūksta informacijos, nėra tam skirtų konteinerių.
  5. Neaisku, kur yra tekstiles atlieku konteineriai; labai daznai jie yra perpildyti; truksta galimybes atskirti geros kokybes/ defekttuotu gaminius. Noreciau tureti asmenini konteineri.
  6. informacijos kaip tai daryti ir skatinimo priemonių
  7. Švietimas
  8. Sąmoningumo ugdymas, reklama, visuomenės telkimas bendrai veiklai... Ne sykį esu kalbėjusi, kad prekybininkai turėtų pasirūpinti ir utilizacija, o ne tik pelnu. Manau, idealu, jei būtų supirkimo mokestis, net simbolinis (pvz. 1 euro) . Nes, pvz. Caritas tampa murzinų ir netinkamų daiktų kaupimo vieta.. Be to, turėtų keistis reikalavimai dėvėtų daiktų prekeiviams....
  9. trūksta noro
  10. Trūksta daugiau informacijos apie patį tekstilės rūšiavimą. Taip pat atkreipiau dėmesį, kad tikrai mažoka konteinerių tekstilei atskiruose miestų rajonuose. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad tekstilės konteineriai yra maži ir retai ištuštinami. Dėl šios priežasties ne visuomet tekstilę pavyksta išmesti tada kada ji yra paruošta tinkamam išmetimui ir dar papildomą laiką laikyti ją namuose.