Tauragės muziejaus „Santaka“ indėlis formuojant krašto tapatybę: apklausa

Gerbiamas respondente

Vytauto didžiojo universiteto Kultūrų studijų katedros studentė Jurgita Alijošienė atlieka tyrimą, kurio siekia nustatyti Tauragės muziejaus  „Santaka“ indėlį formuojant krašto tapatybę. Tyrimas yra atliekamas rengiant baigiamąjį studijų darbą tema ,,Regioninis muziejus kaip krašto tapatybės formuotojas: Tauragės krašto atvejis“. Tyrimas yra anoniminis, dalyvavimas jame savanoriškas. Tyrimo metu gauti duomenys bus naudojami tik moksliniams tikslams.


 

Širdingai dėkoju



1. Kaip Jūs suvokiate krašto tapatybės sampratą?

2. Jūsų vertinimu, kaip stipriai išreikšta Tauragės krašto tapatybė?

3. Jūsų vertinimu, kiek unikali Tauragės krašto tapatybė?

4. Kokie elementai būdingi Tauragės krašto tapatybei? (pasirinkite visus tinkamus atsakymus)

5. Įvertinkite kaip stipriai išreikštos Tauragės krašto tapatybės dimensijos?

6. Kokie pagrindiniai veiksniai lemia Tauragės krašto tapatybės formavimąsi? (pasirinkite visus tinkamus atsakymus)

7.Įvertinkite kiek svarbu stiprinti Tauragės krašto tapatybę?

8. Kaip aktyviai Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (toliau TKM „Santaka“) dalyvauja palaikant ir formuojant Tauragės krašto tapatybę?

9. Kokia muziejaus vizija formuojant Tauragės krašto tapatybę? (atsakymą įrašykite)

  1. Perteikiamos krašto tradicijos, istorinis kontekstas kuris įtakojo žmonių pasaulėžiūrą. Pažįstant istoriją, geriau pažysti save, savo protėvius, kodėl vienoks ar kitoks žmonių elgesio medelis suformuotas. Muziejus turėtų šviesti visiems, kuo šis kraštas unikalus, perduoti vertybes ir pagarbą praeičiai. Reikia prisiminti tuos ir tai kas įtakojo, kodėl šiandien šis kraštas yra toks.
  2. Tęsti pradėtus darbus, istorijos, meno ir kitose srityse.
  3. Iš istorinės perspektyvos siekiama dabartinį tauragiškį supažindinti su šio krašto praeitimi, čia gyvenusiais žmonėmis, jų rūpesčiais ir džiaugsmais, taip priartinant šiuolaikinį žmogų prie kartais, atrodytų, labai tolimos krašto istorijos, kuri formuoja priklausymo tam tikrai vietai jausmą, pasididžiavimą išskirtine istorija, o tai stipriai prisideda prie vietos tapatybės formavimo.
  4. Materialaus ir nematerialaus paveldo atskleidimas ir pateikimas visuomenei, akcentuojant krašto išskirtinumą.
  5. Oficialiai įstaigoje ji neišreikta. Kiekvienas darbuotojas gali turėti savo Tauragės krašto tapatybės vaizdinį.
  6. Vizija formuojant Tauragės krašto tapatybę: saugoti, tirti ir populiarinti krašto istorijos, kultūros, meno ir gamtos materialųjį ir nematerialųjį paveldą; vykdyti edukacines programas; skleisti informaciją apie Tauragės kraštą, rengti, leisti ir platinti informacinius bei kartografinius leidinius apie kultūrinio turizmo paslaugas ir produktus, objektus ir vietoves; organizuoti ir vesti pažintines, pramogines ekskursijas; plėtoti kultūrinę veiklą; saugoti ir puoselėti nacionalinės kultūros tapatumą, globoti etninę kultūrą ir vietos tradicijas; ugdyti istorinę savimonę; įsigyti, kaupti, tirti muziejines vertybes, užtikrinti muziejinių vertybių prieinamumą visuomenei. Supažindinti visuomenę su muziejinėmis vertybėmis ir kultūros vertybėmis: rengti nuolatines ir laikinas ekspozicijas, parodas, edukacines programas bei organizuoti kitus kultūros ir švietimo renginius, skatinti etnokultūros ir tradicinių amatų gyvybingumą, publikuoti tyrinėjimų rezultatus, leisti Muziejų populiarinančius ir informacinius leidinius arba su muziejaus veikla susijusią elektroninę informaciją.
  7. Išlaikyti esamus krašto tapatumo aspektus ir prisiminti jau apie išnykusius, tačiau padariusius įtaką dabartinei situacijai. Bei naujai adaptuoti pagal besikeičiančius visuomenės poreikius ir supratimą
  8. Pasienio kraštas
  9. Kaupti, saugoti, tyrinėti, populiarinti ir pristatyti bendruomenei Tauragės krašto materialaus ir nematerialaus paveldo bei gamtos objektus
  10. Įvairaus pobūdžio, žanro renginiai, parodos, edukacijos.
…Daugiau…

10. Kokias pagrindines funkcijas atlieka TKM „Santaka“ formuojant Tauragės krašto tapatybę? (pasirinkite visus tinkamus atsakymus)

11. Kokiomis priemonėmis TKM „Santaka“ Tauragės krašto tapatybę? (pasirinkite visus tinkamus atsakymus)

12. Įvertinkite kiek kryptingai TKM „Santaka“ vykdo Tauragės krašto tapatybės formavimą?

13. Kaip vertinate muziejus „Santaka“ dabarties galimybes (kūrybines, edukacines) palaikant ir formuojant Tauragės krašto tapatybę?

14. Įvertinkite TKM „Santaka“ pasiektus rezultatus formuojant Tauragės krašto tapatybę?

15.Jūsų nuomone, kokios ateities kultūrinės politikos formuojant Tauragės krašto tapatybę laikysis muziejus „Santaka“? (atsakymą įrašykite)

  1. Negaliu atsakyti
  2. Laikysi tokios pat kultūros politikos.
  3. Istorinės krypties
  4. Per inovacijas ir įvairovę
  5. Nemanau, kad laikysis kažkokios kultūrinės politikos.
  6. Toliau stiprinsime krašto tapatybę pasirinktomis priemonėmis ir laikysimės nustatytos vizijos ir iškeltų tikslų.
  7. Kultūrinės aplinkos palaikymas ir turistinio produkto, pristatančio kraštą, kūrimas
  8. Atsižvelgdamas į tradicijas, istorinius įvykius
  9. Stengsis visose srityse pagal turimus išteklius formuoti tauragiškių pasididžiavimą savo miestu, formuoti Tauragės kaip pasienio miesto išskirtinumą ir unikalumą
  10. Renginių, parodų, edukacijų organizavimas, atitinkamo turinio knygų leidimas, informacijos skleidimas per socialinius tinklus
…Daugiau…

16. Jūsų nuomone TKM „Santaka“ turėtų aktyviau dalyvauti Tauragės krašto tapatybės formavimo procese?

17. Jūsų vertinimu, kokios žemiau pateiktų Tauragės krašto tapatybės formavimo priemonių TKM „Santaka“ galėtų veiksmingai taikyti? (pasirinkite visus tinkamus atsakymus)

Susikurti savo anketąAtsakyti į šią anketą