Socialinė reklama prieš rūkymą

Gerbiamas respondente, nuoširdžiai dėkoju už tai, kad sutikote atsakyti į šios anketos klausimus. Šį tyrimą atlieka Vilniaus kolegijos reklamos vadybos specialybės studentė Simona K. Darbo tikslas – parengti reklamos kampaniją remiantis šios anketos duomenimis. Anketa anonimiška. Atsižvelgdama į tai, kad dauguma piliečių yra emigravę, labai prašau atsakinėti, tuos, kurie gyvena Lietuvoje, nes šios anketos pagalba bus nagrinėjama socialinės reklamos prieš rūkymą padėtis Lietuvoje. Ačiu

1. Jūsų lytis

2. Jūsų amžius

3. Jūsų išsilavinimas

4. Jūsų gyvenamoji vieta

5. Ar reikalinga Jūsų manymu socialinė reklama?

6. Ar teko matyti socialinę reklamą prieš rūkymą ?

7. Jei matėte nors vieną socialinę reklamą prieš rūkymą, trumpai apibūdinkite kokia tai reklama.

  1. manau, kad tai turetu buti kiek zemiskesne reklama, tarkim nuosirdus prasymas "zmones as labai noriu kad jus nerukytumet" su gero zmogaus atvaizdu
  2. reklama su dantu sepetuku, kuris jau rudas ir netinkamas naudoti. reklama, kur cigaretes pavaizduotos kaip bomba ir kt.
  3. Blogas burnos kvapas
  4. Lietuvoje socialinių reklamų tokio tipo nėra daug. Kelios matytos per tv, bet savo išraiška neprilygsta toms kurios rodomos užsienyje
  5. http://www.youtube.com/watch?v=XNmxlYr_SCw&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=a13DxaG6o2Q&feature=related
  6. ...
  7. Tokių reklamų paskutiniu metu galima pamatyti daug: televizijoje, mieste ar internete. Tai ir moteris, kurios burnoje pridėta cigarečių nuorūkų ar cigarečių pakelis, kuriame vietoje cigarečių sudėtos vinys, taip pat rūkantis vyras su nulinkusia cigarete (nesunku suprasti, kad tai įspėja apie potencijos problemas rūkantiems vyrams) arba iš smilkstančios cigaretės dūmų besitransformuojanti pabaisa, įspėjanti apie mirtį... ir pan.
  8. Kur burnoj daug cigarečių.
  9. Su zuvimi
  10. Nepamenu
…Daugiau…

8. Kur dažniausiai pastebite socialines reklamas prieš rūkymą (įvertinkite eiliškumo tvarka: 6-daugiausia, 1- mažiausiai (Jei nematėte socialinės reklamos prieš rūkymą, pereikite prie sekančio klausimo) ?

9. Ar rūkote ?

10. Ar Jūsų manymų socialinės reklamos prieš rūkymą yra veiksmingos ?

11. Jei Jūsų nuomone socialinės reklamos prieš rūkymą neveiksmingos, tai kodėl?

12. Jei į 11 -tą klausimą atsakėte KITA, pateikite savo variantą.

  1. galbut reiketu daugiau zmoniu itraukti kuriant ja ir profesonalu ir vaiku ir kt
  2. kita
  3. Zmones praleidzia tai pro akis
  4. Netinkamai apipavidallinamos, netinkamai sudėliojama vizualinė koncepsiją kuri daznia neatitinka zinutes ir idejos. Profesionalumo trukumas
  5. Kalbant būtent apie Lietuvoje matomas reklamas, galiu sakyti, jog reikėtų originalesnių reklamų. Socialinės reklamos, kurios pasako, kad tau bus taip ar taip, kad tu žudai save ar kitus nepaveikia taip stipriai, kaip turėtų. Reikia ieškoti kažkokio "kabliuko". Užsienyje reklamos daug įdomesnės ir labiau paliečia žmones, jos aktualesnės.
  6. Per mažai iškabų, ar permažai tam skiriama laiko.
  7. Manau, kad rūkantis žmogus puikiai suvokia, kad jo įprotis žalingas, kenkia aplinkiniams ir jam pačiam: jis nori mesti arba ne. Nei viena reklama ar kitoks spaudimas nepadės mesti rūkyti, padės - tik paties žmogaus suvokimas ir didelis noras bei valia. Manau, stipriau vertėtų skatinti rūkančius nerūkyti viešose vietose.
  8. Neveiksmingos būna tada kai jos būna vizualiai tik "sausos" ir nuolat kartojamos. Tarsi priekaišto žodžiai tampa nuolatiniais vaistais, kurie po kurio laiko tampa nebeveiksmingi... Geriau yra parodyt tikrai gerą reklamą kartą bet kad nepamirštų rūkantis ilgai.
  9. -
  10. -
…Daugiau…

13. Kokia Jūsų manymu turėtų būti socialinė reklama prieš rūkymą ?

14. Kuris Jūsų manymų iš pateiktų būdų yra efektyviausias socialinei reklamai prieš rūkymą pateikti (Įvertinkite eiliškumo tvarka nuo 1 iki 6: kai 1- mažiausias rodiklis , o 6- didžiausias ) ?

15.Į ką labiausiai atkreipiate dėmesį socialinėje reklamoje arba reklamoje apskritai (Įvertinkite eiliškumo tvarka nuo 1 iki 5: kai 1- mažiausiai atkreipiate dėmesį, 5- labiausiai atkreipiate dėmesį) ?

16. Jei į aukščiau 15-tą klausimą atsakėte kita, nudrodykite savo atsakymą

  1. prasymas
  2. kita
  3. bendra vaizda
  4. -----
  5. Idėja, pateikimas, vaizdas.
  6. Šokiravimas, privertimas susimąstyti.
  7. originalumas
  8. Svarbu kad žmonės būtų priversti susimąstyti. Ne tiek svarbu , kad jie tą pačią dieną mestų rūkyti, o svarbu tai kad artimiausiu laiku mestų ir nebepradėtų.
  9. -
  10. -
…Daugiau…

17. Ar socialinės reklamos prieš rūkymą Jus skatina liautis rūkyti (jei nerūkote - nepradėti rūkyti) ?

18. Ar matėte šią socialinę reklamą prieš rūkymą?

18. Ar matėte šią socialinę reklamą prieš rūkymą?

19. Ar manote, kad ji efektyvi ?

20. Ką Jūsų manymu reikėtų tobulinti šioje reklamoje, kad ji būtų efektyvesnė ?

  1. riketu, prie zuvytes vaiko ir mamye geraja prideti salia, tai butu priezastis ir pasekme...
  2. reikėtų, kad tai būtų ne žuvis, o žmogus
  3. Vizualinė koncepsija prasta. Jei nebūtų teksto nebūtų aplamai aišku kas čia vaizduojama. reiktų arba taiklaus teksto užkabinančio, arba apskritai keisti reklamos išraišką.
  4. Niekam neįdomu, kad mamytė vaikystėje rūkė, o vaikas dabar toks. Šiais laikais žmonės gauna daug informacijos ir žino, kad yra nemažai atvejų, kai rūkymas ar alkoholio vartojimas nebuvo "kenksmingas", bent jau vizualiai. Dauguma rūkančiųjų mano, jog jų gyvenimas to nepalies, kad galbūt jie išsisuks. Manau, toks reklamos variantas, kai gasdinama - neveiksmingas.
  5. Kalbant apie žmogų žuvies nevertėtų naudoti. Taip pat reikėtų išreikšti ne tik žalą palikuonims, bet ir rūkančiąjam.
  6. Tai yra pernelyg nutolusi nuo rūkančiojo pasaulio. Jam reikėtų kitokio tipo reklamos: griežtesnės, labiau žlugdančios, o ši man nepatiko.
  7. -
  8. Nezinau
  9. Galejo ne zuvi vaizduoti. Juk ne zuvis ruko.
  10. Kodel zuvis? Man nesusije su rukymu
…Daugiau…

21. Ar matėte šią socialinę reklamą prieš rūkymą?

21. Ar matėte šią socialinę reklamą prieš rūkymą?

22. Ar manote, kad ji efektyvi ?

23. Ką Jūsų manymu reikėtų tobulinti šioje reklamoje, kad ji būtų efektyvesnė ?

  1. reiketu kad matytusi rukales akys, tai butu zymiai efektyviau, nes akys, turi atspindincia galia
  2. Mintis gera, bet išpildymas nelabai. jei nebūtų toks gražus apipavidalinimas manau būtų efektyviau. Galbūt nereiktų tokių baltų dantų, raudonų lupų, nes šiuo atveju jie sužaidžia ne kaip kontrastas išryškinantis reklamos objektą, bet kaip ne vietoje atsiradęs dalykas.
  3. Man ši reklama patinka. Aš pati esu mergina, kuri rūko ir pamačius šią reklamą tikrai susimąsčiau. Labai trikdo rūkant tas kvapo sklidimas, o ypač tai yra neestetiška merginos atžvilgiu. Todėl, manau, kad į šią reklamą daugelis merginų atkreiptų dėmesį.
  4. Ši yra gera. Tai "kerta"į pasamonę, ilgai atsiminti ją galima, o užsidegus cigaretę dar pagalvoti... BET ji nėra iki galo išpildyta. Nepakartojamas rūkalų kvapas rūkoriams patinka, jie net kaifuoja kai kiti rūko. Ši reklama gal svarbesnė merginoms, vaikinams ji per silpna.
  5. -
  6. -
  7. Nezinau , bet manau daugumos ji neveiktu.
  8. Sutinku, kad ji sokiruojanti siek tiek, vaizdas nelabai malonus, bet kruva cigareciu ir sniego baltumo dantys.. Per svelnu.
  9. Nemanau, kad del kvapo rukantis mestu rukyti, ne tai reiketu akcentuoti.
  10. Labai jau neitikinamai atrodo. Tiek daug cigareciu burnoje, o mergina kaip is dantu pastos reklamos. Neitikina nors tu ka.
…Daugiau…
Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą