Skaitymo ir rašymo sutrikimų tyrimas

Sveiki, esu Šiaulių universiteto, Socialinės gerovės ir negalės studijų fakukteto studentė. Šiuo metu atlieku tyrimą, siekdama nustatyti kokias priemones mokytojai naudoja mokyklose, dirbdami su sutrikimų turinčiais mokiniais ir kaip su tuo kovoja.  Prašau atidžiai perskaityti ir nuoširdžiai atsakyti į pateiktus klausimus. Ši apklausa yra anoniminė. Rezultatai bus panaudoti tik akademiniams tikslams. Iš anksto dėkoju už atsakymus ir Jūsų pagalbą!

Rezultatai yra viešai prieinami

1. Ar mokiniams, turintiems skaitymo ar rašymo sutrikimų yra būdinga pasitikėjimo ir elgesio ekspresijos trūkumas?

2. Ar yra Jūsų klasėje mokinių, kurie skaito žymiai per lėtai pagal savo amžių ir lyginant su klasės draugais? Ką tokiu atveju darote?

3. Ar yra Jūsų klasėje mokinių, kurie sunkiai reziumuoja perskaitytą tekstą? Ką tokiu atveju darote?

4. Ar yra Jūsų klasėje mokinių, kurie skaitydami pameta skaitomą vietą? Ką tokiu atveju darote?

5. Ar yra Jūsų klasėje mokinių, kurie skaitydami sunkiai fonetiškai iššifruoja nežinomus žodžius? Ką tokiu atveju darote?

6. Ar yra Jūsų klasėje mokinių, kurių raštas neįskaitomas?

7. Ar yra Jūsų klasėje mokinių, kuriems itin sunku mintis dėlioti popieriuje? Kokius metodus taikote tokiose situacijose?

8. Ar Jums kaip pedagogei, teko domėtis iš kur atsiranda tokio pobūdžio sutrikimai?

9. Ar tenka papildomai padirbėti su skaitymo ar rašymo sutrikimų turinčiais mokiniais?

10. Ar tenka papildomai ruoštis pamokoms, kai žinote, kad klasėje yra skaitymo ar rašymo sutrikimą turintis mokinys?

11. Gal galite pasidalinti patirtimi, kaip skatinate sutrikimą turinčio mokinio motyvaciją?