Šiuolaikinių žmonių požiūris į neįgaliuosius
Šia anketa norime išsiaiškinti ką jūs manote, kaip jūs elgetės ir bendraujate su neigaliaisiais
Josų lytis
Ar pažystate žmonių turinčių negalią?
Kokią negalią jie turi?
Ar jūsų šeimoje yra neigaliųjų?
Ką Jūsų manymu išgyvna neįgalųjų šeimos?
- Diskriminaciją, patiria neigiamą visuomenės požiūrį.
- +++
- Sielvartas, depresija
- gal būt, jaučia diskomfortą, reikalauja didesnio dėmesio ar net finansinės paramos
- sunkumai
- Gal patyčias.
- Rupesti
- Manau jie išgyvena labai daug. Pradedant nuo to, jog jie turi rūpintis savo neįgaliu šeimos nariu kiekvieną dieną. Taip pat manau, kad jiems tenka išgirsti ir kitų žmonių nuomones, kurios kartais nebūna labai gražios.
- Manau, kad būna įvairių situacijų, vieni į tai žiūri blaviai, paprastai, nekompleksuoja, yra kaip yra, kiti pergyvena, dejuoja, nelaimingi, bet manau bet kuriuo atveju šeimos nėra laimingos, ir dar situacija priklauso nuo neįgalumo lygio.
- Liūdesį , kiek skaudu kai jo artimas žmogus turi tokią ligą.
Ar dažnai susiduriate su žmonėmis turinčiais negalią?
Kaip elgetės, bendraujete su neįgaliaisiais?
Kitas variantas
- Bendrauju lygiai taip pat kaip su normaliais žmonėmis, niekada jų neužgaulioju.
- Stengiuosi neišsiduoti, bet nesijaučiu viškai neutraliai.
Ką manote apie neįgaliuosius?
- Jie tokie patys žmonės, kaip ir sveikieji, jie taip pat turi širdį ir jausmus.
- +++
- Man ju gaila
- normalūs žmonės
- visi mes žmonės
- Aš manau, kad jie irgi yra žmonės ir negalima iš jų šaipytis, tyčiotis. Nes jie yra tiktais neįgalūs.
- Nieko blogo
- Jie yra tokie patys kaip ir visi kiti žmonės, su savais trūkumais ir privalumais. Kiekvienas iš jų yra unikalus ir nepaprastas.
- Manau, kad jie tokie pat žmonės, kaip ir sveikieji, tik turi kažkokių fizinių ar psichologinių trūkumų.
- Kad jie irgi žmonės ir nereikia atstumti juos , nes jie turi irgi širdį , jausmus .
Jūsų manymu neigalus žmogus norėtų išsigydyti savo ligą? Kodel taip manote?
- Žinoma norėtų. Pasijustu lygiaverčiu partneriu darbe, lygiateisiu asmeniu mokykloje, patirtų žymiai mažiau nuoskaudų, pažeminimų, nepriėmimų.
- +++
- Be abejo nori
- norėtų būti sveikas kaip ir visi
- turbūt
- Manau kad norėtu, nes pvz. jeigu žmogus nemato tai jis tikrai norėtu pamatyti pasaulį.
- Manau, kad norėtų. Todėl kad palengvetu gyvenimas
- Manau, kad norėtų, nes jie kartais patiria patyčias, į juos keistai žiūri ir apkalba, jie nelaiko savęs pilnaverčiais.
- Aš manau, kad nė vienam neįgaliajam nepatinka būsena, kurioj jie yra ir jie norėtų būti sveiki. Tai normalu. Todėl kad visi nori būti sveiki.
- Taip norėtų , nes turbūt jis irgi norėtų be ligos kaip kiti žmonės pavyzdžiui aš tai labai norėčiau jai sirgčiau
Kaip Jūs elgtumėtės, jeigu vieną dieną atsikėlę nejaustumėte kojų, nematytumėte ar negirdėtumėte garsų?
- Jausčiausi sugniuždyta.
- +++
- Siaubingai
- kreipčiausi į gydytoją
- pirmiausia apimtų panika
- Aš net neisivaizduojiu, nes jeigu žmogus mato, girdi, gali vaikščioti, kalbėti tai čia yra dovana.
- Blogai
- Nežinau. Galbūt iš pradžių būtų panika, bet jei jau taip nutiktų, tai reiškia, kad taip ir turėjo būt. Aišku, po šiokios tokios panikos, kreipčiausi pagalbos į medikus.
- Pasijusčiau blogai. Pasimesčiau. Pradžioj nežinočiau ką daryt, kaip elgtis, bet po kurio laiko, manau, susitaikyčiau su tuo.
- Net neįsivaizduoju šito dalyko labai sunkiai , blogai , nežinau kas būtų tą dieną negaliu pasakyti .