Reemigracijos skatinimas Lietuvoje

5. Jeigu Jūsų nemotyvuoja dabar taikomos priemonės, tai kokios motyvuotų? (Atsakymą pateikite laisvame langelyje)

  1. Viskas Lietuvoje brangsta, todėl ir niekas nemotyvuoja
  2. panaikinti seima
  3. Pateikti teiginiai, kurie turetu "motyvuoti" is tikro nemotyvuoja. Tai tik valstybiniu ir tyrikus atliekanciu imoniu "statistinis rezultatas". Is tikro, kiek buvo bandziusiu grizti, deklaruojama sistema neveikia, nepadejo ir grizo zmones atgal i uk. Svarbu, kad popierius supilde. Nesurado nei darbo, padoriau apmokamo (ne uz minimuma), kur siule- dalis mokama "vokeliuose". Vaiku mokymas lietuviu kalbos- gerai, bet kiti dalykai taip pat atsilieka nuo programu, plius labai skiriasi mokytoju bendravimas, svietimo sistema, vertinimo sistema Lietuvoje nuo UK. Vaikam didelis kulturinis sokas buna. O bendravimo manieros dirbanciu valstybinese institucijose nei kiek nepagerejo. Ir toliau arogantiski atsakymai, o i darbo birza nuejus klausineja apie uzsuenyje gyvenima, pajamas ir t.t., "paguodzia", kad vargu ar suras cia LT ta darba, tik kad bus socialiai drausti. Reguliarus apsilankymai, tik reikalavimu pildymas ir formalumas, atsisksitymas darbo birzos darbuotojai, kaip ieskojaisi darbo, koks rezultatas, kiek radai ka ir uz kiek, kodel nejai ir pan. Apie integravima i bendruomenes: kas komunikabilus ir bendraujantis- problemu ir grizus nera, bendrauja su kaimynsis, aplinkiniais ir t.t., o jei ne- nera jokiu pagalbu. Grize emigrantu vaikai mokomi atskirai nuo visu, nes turi pasivyt, kad pamoku netrukdytu. Tai cia integracija? Lietuviu k moko mokytoja, bet kur neformalios veiklos tam vaikui? Realiai kalba girdi tik is tevu, giminiu, kieme zaidziant su vaikais ir daug labiau padeda nei ta mokytoja, formaliai atidirbusi valandas. Toli dar iki tiesos, kad tie teiginiai butu teisingi. Jei is tikro veiktu sistema, gal ir motyvuotu isvardintos priemones, bet kolkas ne.
  4. Man jau per velu grystu. Cia as turiu viska ko man reik