Pedagogų nuomonė apie 4 metų vaikų amžiaus rašytinės kalbos gebėjimus ir jų ugdymą - kopija

7. Kokius, jūsų nuomone, rašytinės kalbos pasiekimus turi turėti 4-erių metų vaikas?

  1. Domėtis raidėmis, bandyti jas kopijuoti
  2. Mokėti parašyti ar parodyti savo vardo pirmą raidę
  3. Tokio amžiaus vaikas jau turėtų sugebėti nukopijuoti rašytines raides kurios pateiktos kaip pavyzdys (tarkim lengviausias) "a, u, i, o", kad vaikas jau turi kiek geresnius įgūdžius nei vidutiniškus - kai gali perrašyti kiek sudėsingesnes "k, h, m, ž" raides. Be abejo reikia atsižvelgti kaip buvo dirbama su vaiku iki 4 metų, nes tai turi būti nuoseklus ir kryptingas darbas.
  4. Minimalius
  5. Domėtis abėcėle. Sugalvoja pavadinimus įvairiems užrašams, paveikslėliams
  6. Mokėti parašyti žodį mama,savo vardą ,atpažinti raides,skaičius,juos taip pat parašyti
  7. Turi mokėti atpžinti ir parašyti skaičiu bei raides
  8. Domėtis galimybe rašyti. Domėtis skaitymu ir jį imituoti. Keverzoti raideles.
  9. mokėti parašyti ir atpažinti, skaičius, raides, figūras, spalvas
  10. Kopijuoti savo vardą, trumpus žodelius, pradėti domėtis raidelėmis, keletą atpažinti. Domėtis knygelėmis, jas savitai "įgarsinti", komentuoti paveikslėlius.