Paslaugos neįgaliesiems akademinėse bibliotekose

Esu Tadas Grimalis, bibliotekininkystės ir informacijos trečio kurso studentas. Apklausą atlieku, nes rašau kursinį darbą "Socialinės sanglaudos pricipas Lietuvos akademinėse bibliotekose".

Apklausos tikslas yra išsiaiškinti apie paslaugų teikimą (arba neteikimą) neįgaliesiems/socialiai jautrių grupių atstovams studentams akademinėse bibliotekose.

Lytis

Kas Jūsų manymu yra pagrindinis trukdis norint gerinti sąlygas neįgaliesiems studentams?

  1. nepritaikyta infrastruktūra
  2. Paini bibliotekos dislokacijos vieta. Ne visos patalpos pasiekiamos.
  3. Lėšų trūkumas
  4. Pastatai neatitinkantys sąlygų neįgaliesiems.
  5. Neaiškus klausimas: apie kokią negalią kalbame? Daugeliu atveju apie negalią net nežinome (net jei ir yra pristatytas į studijų skyrius pažymėjimas apie neįgalumą, tai tokie asmens duomenys nėra skleidžiami) negalią turintiems studentams reikia patiems sekti savo režimą, joks kitas žmogus to nepadarys (diabetas, kardio sutrikimai ir t.t.) ir sąlygų nepagerins. Be abejo, jei norėtume nupirkti komplektą vadovėlių bei mokslinės literatūros brailio raštu aklam sudentui, manau, kad tikrai susidurtume su problema - ar pavyktų tokią apskritai rasti? O jei pavyktų, ar galėtume tai leisti finansiškai, nenuskriausdami kitų studentų?

Ar universitete mokosi negalią turinčių studentų atvykusių pagal mainų programas?

Kokias paslaugas jūsų biblioteka suteikia negalią turintiems studentams?

  1. visas standartines, kaip ir įprastiems studentams
  2. Užsakytos knygos iš abonemento, kuris yra rūsyje, jiems atnešamos ir išduodamos pirmame aukšte. Taip pat atnešamos knygos ir iš kitų Vilniaus miesto bibliotekų. Neregiams užsakome knygas el. kataloge. Nuskanuojame vadovėlių dalis ir įrašome (už minimalią kainą) į jų flešiukus PDF formatu, kad po to jiems būtų įmanoma įgarsinti tekstą.
  3. Kompiuterinė įrangą teksto skaitymui regos negalią turintiems vartotojams, spec. darbasatalis judėjimo sutrikumų turintiems vartotojams, spec. keltuvai, leidinių išdavimas iš skaityklų.
  4. Jie gali anudotis visomis bibliotekos paslaugos pagal poreikį, mums problemų nepasitaikė.
  5. tokias pačias, kaip ir kitiems. Paprastai, jei studento neįgalumas jam leidžia studijuoti, tai jam pakanka įprastinių paslaugų. Sąlygų studijuoti neregiams, deja, neturime. Šiuo metu nesugalvoju kitų negalių kurios iš bibliotekos reikalutų kažko daugiau, nei iš viso universiteto (įvažiuoti ratukais galima visur, WC neįgaliesiem universitete taip pat yra, turintys klausos negalę nors ir negali klausyti paskaitų (jei neturi vertėjo), bet paskaitų konspektus gali rasti duomenų talpykloje, o knygos tinka tos pačios kaip ir girdintiems studentams, tad.....

Kaip manote, ar universitete reikalingas mamos ir vaiko kambarys?

Kokiai aukštajai mokyklai atstovaujate?

  1. Lietuvos
  2. Lietuvos edukologijos universitetas
  3. Mykolo Romerio universitetui
  4. Aleksandro Stulginskio universitetas
  5. Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla.
Susikurti savo anketąAtsakyti į šią anketą