Nuotolinis mokymasis

7. Kaip manote, koks bendravimas bei paslaugos „gyvesnės“? Ar galima perkelti viską į virtualią erdvę? Ar „gyvas“ bendravimas yra savaime vertybė?

  1. Dabar labiau įvertinsime "gyvą" bendravimą. Jo labai trūksta. Deja, kiek programėlių, platformų ar dar ko benaudotumėme, visko į virtualią erdvę niekaip neperkelsim...
  2. Gyvas bendravimas yra vertybė. Jei klasėje gali apžvelgti visus mokinius ir pamatyti jo būseną, emociją, tai virtualiai šito padaryti negalima, tuo labiau, kai jie nenoriai dalijasi savo vaizdu įsijungdami vaizdo kameras.
  3. Gyvas bendravimas, tiesioginis kontaktas yra vertybė, bet daug ką galima perkelti ir į virtualią erdvę.
  4. Taip, dabar ypatingai supratome, kad gyvas bendravimas yra vertybė.
  5. Manau,gyvas bendravimas yra vertybė.
  6. Žinoma, kad gyvas bendravimas yra didelė vertybė, kurią supratome tik praradę. Tačiau visko perkėlimas į virtualią erdvę nebūtų tikslingas.
  7. "Zoom" yra gan gera programa, tikrai gerai tinka visam šitam mokymosi procesui. "Gyvas" bendravimas tikrai yra unikalus ir nepakartojamas dalykas.
  8. Žmogiškas kontaktas yra būtinas asmeniniam ugdymuisi. Jis svarbus kiekvienam bręstančiam žmogui, nes ugdo bendravimą, empatiškumą, supratingumą, toleranciją, gebėjimą išklausyti ir daugelį kitų vertybių.
  9. “Gyvas” bendravimas savaime yra vertybė, nes tik taip bendraudami žmonės iš tikrųjų atsiskleidžia ir parodo tikrąją savo asmenybę. Bendraujant virtualiai visada galima ištrinti ar redaguoti savo žinutes, pranešimus ir tai tampa netikra, per daug apgalvota. Viską perkelti į virtualią erdvę negalima, tai per daug pakenktų žmonių mąstymui bei sveikatai.
  10. Taip, manau viską galima būtų perkelti į virtualią edvę ir vertėtų pasinaudoti jos privalumais, nes dabar tiesiog įprastas kursas yra perkeliamas į virtualų. Tačiau kartais atrodo, kad mokyklos prasmė – lavinti ir socialinius įgudžius bendraujant gyvai, juk virtualioje erdvėje mokslai jau seniai galėjo būti efektyvesni ir mokslo metai trumpesni...