Nedarbo Lietuvoje priežastys

Tiesiog reikia įvairių minčių, pasisakymų ir nuomonių šia tema.

1. Kaip būtų galima sumažinti nedarbo lygį Lietuvoje?

  1. V
  2. Emigracija
  3. Paprasčiausiai reiktų vieną kart nustoti apgaudinėti vienas kitų ir keistį požiūrį į valstybę ir jos gyventojus bei tuo pačiu kardinaliai keisti visą sistemą, o kadangi mūsų išrinktieji "šalies valdininkai" yra nepajėgūs to padaryti ir vieną kartą pasistengti dėl tautos, o ne dėl "savo interesų", manau didelių pokyčių nebus matyt. Manau reiktų nedarbo lygį sumažinti taikant kompleksą įvairių priemonių.Visų pirma, reiktų tikslingai paskirstyti biudžeto lėšas, t.y. vietoj didelių investicijų į premjero rezidenticjos renovaciją ar investicijų į "protinguolių" sumanymą sukurti "Specialistų kvalifikacijos žurnalą" ar kažką pan., kas mano manymu iš esmės nesumažins nedarbo lygio, valstybes vardu įsteigti mažų mažiausiai 5 dideles įmones, kurios būtų orientuotos į eksportą arba ne tik, ko pasekoje, galima būtų sukurti daug darbo vietų ir įdarbinti šiuo metu Lietuvoje klestinčius bedarbius. Tokiu būdų ne tik bus pravalytas Lietuvos Darbo Biržoje registruotų bedarbių skaičius, bet ir atsiras galimybė Lietuvos ekonomikai augti spartesniu tempu, nes šių įmonių veikla didins BVP, didės vartojimas, valstybės surenkamos lėšos į biudžetą ir pan. Antra, valstybės valdininkai turėtų pagerinti verslo aplinką verslininkams, t.y. sumažinti mokesčių naštą ir labiau pasukti galvelę, kaip pritraukti įplaukas į biudžetą kitais būdais. Šis variantas leistų darbdaviams priimti daugiau darbuotojų ir (ar) mokėti didesnį darbo užmokestį. Trečias variantas, patys darbdaviai turėtų susimąstyti ir uzgosti savo didelį siekį gauti milziniska pelna, o darbuotojus isnaudoti kaip vergus. Jeigu imone neketina grandioziškai plėstis, o tik kaupia didelius pelnus, tai mano manymu, galetu sau leisti moketi didesnius atlyginimusm, kas pritrauktu didesni darbuotoju skaiciu ir mazintu nedarba Lietuvoje.
  4. jaunimo idarbinimas arba po mokslu atidirbti
  5. Nebemoket pasalpu
  6. Suteikti daugiau galimybiu jaunimui isidarbinti
  7. Kurti daugiau darbo vietų atsisakant "stipriai" mechanizuotos pramonės(nors tai ir "neapsimokėtų")
  8. Skatinant galinčius dirbti eiti ieškoti darbo ar siunčiant pasiūlymus vietoj pašalpų
  9. Padėti nuosavą verslą kuriantiems jauniems specialistams; kurti gamyklas, kad daugiau produkcijos būtų gaminama šalies viduje, o ne importuojama iš kitų valstybių, taip būtumėm mažiau priklausomi nuo kaimyninių šalių, o taip pat ir padidintumėme darbo vietų skaičių.
  10. Pakeisti valdžią
…Daugiau…

įvesk klausimą

  1. V
  2. O kam mazint nedarbo lygi?
  3. Kodėl darbdaviai iš jaunimo reikalauja patirties, kai patys ir turėtų būti, kurie tą patirtį suteiks???
  4. Kodėl tiek daug dėmesio skiriama pačiam faktui, kad Lietuvoje didelis nedarbas, o realių priemonių, kurios ženkliai padėtų jį sumažinti, taip ir nesiimama?
  5. kokį?
  6. Kaip padidint savo darbinguma lygi iki maksimumo? Ar to reikia?

2. Ar žinote kokios yra nedarbo pasekmės? Pateikite pavyzdžių.

  1. Nera uz ka pragyventi, krenta jaunimo patriotizmas
  2. Taip. Emigracijos padidejimas, neveiklumo suintensyvejimas (kadangi zmones nedirbdami praranda energija ir tampa tinginiais (jiems gyvenimas is pasalpu tampa patrauklesnis ir jie prie to pripranta)), taip pat kaip pasekmė yra mažesnės įplaukos į valstybės biudžetą, valstybės įvaizdžio smukimas kitų valstybių atžvilgiu ir daugelis kitų. O ypatingai tautos žlugimas, bet čia gal per griežtai...
  3. Jaunu spec. emigracija
  4. žmonės puola į depresiją, jei ilgai nesusiranda darbo, nesugalvoja kaip išlaikyti šeimą, pradeda girtuokliauti.
  5. padiddejusios valstybes socialines islaidos
  6. Smunka ekonominiai salies rodikliai, stipriai krenta gyventoju pragyvenimo lygis
  7. Gyvenimas žemiau skurdo ribos; šeimų tapimas asocialiomis; emigracija;protų nutekėjimas
  8. Valstybės bankrotas
  9. Blogėja žmonių psichologinė savijauta, daugėja nepatenkintų gyvenimo kokybe piliečių; emigracija; protų nutekėjimas; gyventojų skaičiaus mažėjimas,, nes daug jaunų šeimų išvyksta gyventi svetur.
  10. Alkoholizmas, degradavimas (nes neturi ką veikti visomis dienomis), turto praradimas (nes nėra iš ko išlaikyti, nėra pinigų).
…Daugiau…

3. Ką žinote apie darbo jėgos migraciją?

  1. migruojama ten kur geriau mokama. siuo metu is Lietuvos
  2. Gal tiksliomis žiniomis pasigirti neglaiu, tačiau įžvalgomis ir įsivaizdavimais galiu pasidalinti. Iš mažesnių Lietuvos miestų darbo jėga dažniausiai emigruoja arba į didesnius Lietuvos miestus (Pagrinde Vilnių, Kauną, na dar ir į Klaipėdą), arba emigruoja į užsienio šalis, pagrinde D. Britaniją, Olandiją, Vokietiją bei skandinavijos šalis, kur net minimalus darbo užmokestis yra tris kartus didesnis už Lietuvos (t.y. siekia apie 1000 EUR į mėn), tai neįtikėtina ar ne? O į Lietuvą darbo jėga pagrinde imigruoja iš labiau atsilikusių valstybių.
  3. tai kad jauni zmones isvyksta nes praranda vilti dirbti tevyneje
  4. visi jauni, stiprūs, gabūs išvyksta į kitas šalis dirbti, kur yra darbo, kur jie laukiami, kur padorias algas gauna,
  5. JEga migruoja ten kur yra geriau apmokamo darbo
  6. tai, kad darbo jega gali migruoti tarp ivairiu saliu ar kontinentu, kad butu isnaudojama ir uz tai jai butu atsilyginama pinigais, kuriais ji galetu kurti sau gerbuvi
  7. Jauni, darbingi žmonės emigruoja į kitas valstybes ieškodami darbo, kurio nesugebėjo rasti tėvynėje
  8. Galintys dirbti žmonės išvyksta svetur ieškodami geresnio darbo pasiūlymų ar didesnių atlyginimų
  9. Didžiausia su migracija susijusi problema - protų nutekėjimas, nes valstybė daug pinigų išleidžia investuodama į kvalifikuotų specialistų rengimą, kurie dėl geresnio darbo užmokesčio migruoja į kitas šalis.
  10. Nesu girdėjusi. Reikės pasidomėti.
…Daugiau…

4. Ką valdžia turėtų keisti, kad nedarbo lygis Lietuvoje bent kiek sumažėtų?

  1. atpiginti lektuvu bilietus i Anglija, Airija, Danija, Norvegija
  2. Į šį klausimą atsakymus galima rasti prie pirmojo apklausos klausimo pateiktuose siūlymuose. Na dar pridursiu, kad valdžia galėtų pagalvoti, kaip padidinti šalies patrauklumą ir pagerinti sąlygas užsienio investuotojams, ko pasekoje, būtų sukurtos naujos darbo vietos. O iš esmės, valdžia turėtų veikti ne dėl savo, o visos tautos interesų, reikia nemėtyti mokesčių mokėtojų pinigų į kairę ir į dešinę, o nusistatyti konkrečius prioritetus ir sukurti planą, kaip iš esmės sukurti darbingą ir klestinčią Lietuvą. Kol nepasikeis valdžios atstovų požiūris į savo šalį ir jos gyventojus, tol, manyčiau, nedarbo lygis Lietuvoje kardinaliai nesumažės. Iš esmės, valdžioje turėtų būti permainos, t.y. ta valdžia, kuri iš esmės yra nepajėgi kažką kardinaliai kesiti, turėtų išeiti į pensiją ir užleisti vietas perspektyviems asmenims. Galbūt taip pat reiktų pasisemti žinių ir pasikonsultuoti su kitomis valstybėmis, kaip joms pavyko pasiekti geresnį šalies gyvenimo lygį (mažesnį nedarbą, didesnį darbo užmokesčio lygį ir pan.).
  3. pensininkus i pensija ir atlaisvinti darbo vietas jaunesniems kolegom
  4. tegu mažiau vagia pinigų sau ir tada galės sukurti naujų darbo vietų
  5. didint minimalia alga
  6. Skatinti idarbinti jaunima, sukurti daugiau darbo vietu, kelti (su protu) minimalu darbo uzmokesti
  7. Palengvinti naujų firmų steigimą, kompensuoti tai... mažinti joms mokesčius... tik taip būtų sukurta daugiau darbo vietų
  8. Požiūrį į žmones neturinčius darbo patirties bei į tuos kurie gyvena nuo pašalpos iki pašalpos
  9. Keisti darbo biržos darbinimo kriterijus; Tobulinti švietimą (pvz. apmokama studijų praktika), kad baigę aukštąjį mokslą specialistai turėtų galimybę įsidarbinti Lietuvoje.
  10. Negrobti pinigų sau, nes tuomet nėra už ką mokėti atlyginimų žmonėms ir jie yra alteidžiami masiškai...
…Daugiau…
Susikurti savo anketąAtsakyti į šią anketą