Mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų maitinimosi įpročių formavimas

4) Ką dažniausiai darote su pagrindiniu patiekalu kai vaikas jo nebenori valgyti?

  1. Ne verčiu valgyti, kai užsinores pavalgys
  2. įdedu mažiau, jei norės geriau pakartoti, tačiau jei visai nevalgo tada raginam suvakgyti kiek gali bent kelis kąsnius.
  3. Maistas išmetamas arba priklausomai nuo maisto paliekamas ant stalo,kai nores valgys
  4. Paliekame, kad galėtų suvalgyti vėliau, jei norės.
  5. Suvalgo tėveliai :)
  6. Skatiname nors paragauti arba pasirinkti kas skanu lėkštėje ir suvalgyti.
  7. Randamas kompromisas , suvalgoma tiek ,kiek vaikas nori
  8. Pabaigiam patys (tėvai) arba paliekam, ir vėl praalkęs, pats pabaigia
  9. paklausiu ko norėtų ir aplamai nori valgyti
  10. Stengiamės įdėti tokią porciją, kokią dažniausiai suvalgo. Jei nesuvalgo, pabaigiame mes.